Czy Prezydent sam pisze listy, które odczytywane są przez ministrów i doradców na uroczystościach, w których głowa państwa nie może uczestniczyć?

Nie. Listy przygotowuje Biuro ds. Wystąpień Prezydenta i Patronatów, ale każdy list jest zaakceptowany osobiście przez Prezydenta lub jednego z ministrów KPRP.

Czy rozmowy telefoniczne z przywódcami innych państw prowadzone są przez tłumaczy?

Istnieje niepisana zasada, że rozmowy na poziomie międzynarodowym prowadzone są w językach narodowych, a więc przez tłumacza.

Czy można zwiedzić Pałac Prezydencki?

Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego jest możliwe dla grup zorganizowanych od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 po uprzednim uzgodnieniu terminu.

 

Zwiedzanie Pałacu jest bezpłatne, odbywa się z przewodnikiem i trwa około 60 minut. Osoby zainteresowane powinny przesłać wypełniony wniosek (pobierz) i listę uczestników (pobierz) lub listę obcokrajowców (pobierz) na adres e-mail [email protected] lub faksem na numer 22 695 11 09.

 

Uprzejmie informujemy, że rezerwacji dokonywać mogą wyłącznie instytucje, które nie zajmują się komercyjnie turystyką. W szczególnych sytuacjach zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu wcześniej zarezerwowanej wizyty.


W dniu zwiedzania należy posiadać przy sobie dokument tożsamości.
 

1 ««« 678910  12

Powyżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jakie trafiają do Kancelarii Prezydenta RP. Nie jest to zamknięta lista, bo codziennie - listownie i mailowo - dostajemy nowe. Będziemy na nie odpowiadać właśnie w tym miejscu, dlatego jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie - zadaj swoje przez formularz kontaktowy.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.