Środa, 30 września 2015

List Pierwszej Damy na konferencji „Profilaktyka chorób nowotworowych wyzwaniem dla Podkarpacia na lata 2016-2020”

Do Uczestników
konferencji naukowo-szkoleniowej
Profilaktyka chorób nowotworowych wyzwaniem dla Podkarpacia
na lata 2016-2020

 

Szanowni Państwo!


Serdecznie dziękuję Marszałkowi Województwa Podkarpackiego i Fundacji „SOS Życie” z Mielca za zaproszenie na konferencję naukowo-szkoleniową poświęconą profilaktyce chorób nowotworowych na Podkarpaciu. Ogromnie żałuję, że nie mogłam przyjąć Państwa zaproszenia na  dzisiejsze wydarzenie.


Cieszę się bardzo, że Województwo Podkarpackie podjęło się zorganizowania spotkania środowiska naukowego i przedstawicieli najważniejszych organizacji zajmujących się profilaktyką chorób nowotworowych w skali całego kraju. Państwa dyskusja będzie się toczyć wokół roli samorządu w kształtowaniu polityki prozdrowotnej oraz, co istotne, wokół planów rozwoju ośrodków diagnostyki i leczenia raka. Wszyscy wiemy, jak ważna jest prewencja i uchwycenie choroby w jej początkowej fazie, co w konsekwencji zwiększa możliwości wyleczenia. Dzięki takim przedsięwzięciom jak Państwa regionalna konferencja można wymienić doświadczenia, wysnuć wnioski z teraźniejszej sytuacji w lecznictwie onkologicznym i nakreślić plany na przyszłość.


Chciałabym również bardzo serdecznie pogratulować 25-lecia istnienia mieleckiej  Fundacji „SOS Życie”, która zajmuje się ratowaniem chorych kobiet z regionu podkarpackiego. Państwa organizacja jest wzorem opieki nad pacjentkami z nowotworami, którym przywracana jest nadzieja na powrót do zdrowia i normalnego życia.


Życzę owocnych obrad i bardzo serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.