Piątek, 25 września 2015

List Pierwszej Damy do uczestników 25. Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego „CZŁOWIEK-MEDIA-EDUKACJA”

Do Uczestników
25. Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego
„CZŁOWIEK-MEDIA-EDUKACJA”
 
 
 
Szanowni Państwo,
 
Serdecznie gratuluję Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej zorganizowania 25. Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego. Żałuję bardzo, że nie mogę osobiście wziąć udziału w tym wspaniałym, jubileuszowym spotkaniu.
 

Państwa długa już stażem i opiniotwórcza impreza naukowa, która wcześniej gościła w Krakowie, należy do najważniejszych i najstaranniej przygotowanych krajowych wydarzeń naukowych. Sympozjum stało się forum wymiany myśli i doświadczeń polskich profesorów, gości zagranicznych, nauczycieli akademickich reprezentujących różne dyscypliny naukowe, nauczycieli szkół średnich oraz władz lokalnych. Tak szerokie grono uczestników gwarantuje wysoki poziom dyskusji i refleksji nad nowymi możliwościami, szansami i zagrożeniami związanymi z wykorzystywaniem mediów elektronicznych w edukacji. Ważną stroną Państwa spotkania, co należy podkreślić, jest też skupienie się na aspektach społecznych, kulturowych, psychologicznych i pedagogicznych posługiwania się mediami cyfrowymi, co pozwala spojrzeć na poruszony temat z różnych punktów widzenia.   

 

 Liczę na to, że Państwa obecne spotkanie wykaże konieczność wprowadzenia do polskich szkół wszystkich szczebli edukacji medialnej, bez której coraz trudniej jest funkcjonować we współczesnym świecie. Doskonalenie edukacji, polegającej na racjonalnym i refleksyjnym posługiwaniu się narzędziami nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych, powinno stać się celem priorytetowym.

 

Bardzo serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam i życzę owocnego sympozjum, jak również już teraz gorąco gratuluję tegorocznym laureatom zdobycia prestiżowych statuetek „Edukatora Roku 2015”.

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.