Piątek, 18 marca 2016

List Pierwszej Damy do Uczestników XV Poznańskich Spotkań Targowych Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców

Do Uczestników

XV Poznańskich Spotkań Targowych

Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców

        
 
Szanowni Państwo, 
 

Bardzo serdecznie gratuluję jubileuszowych XV Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Szczerze żałuję, że nie mogę uczestniczyć w ich uroczystym otwarciu.

 

Targi są najstarszą i najważniejszą polską imprezą poświęconą książce dla młodego czytelnika. Dbałość organizatorów o to, by Targi zaistniały każdego roku  jest szczególnie cenna, bowiem w naszym współczesnym świecie to przekaz elektroniczny staje się powszechny. Promowanie czytelnictwa nabiera więc coraz większego znaczenia. Musimy rozwijać nawyk systematycznego czytania i zamiłowanie do słowa drukowanego już od najmłodszych lat naszych dzieci. Kultura czytelnicza, którą nabędą, jest nie tylko kluczem do wiedzy, ale też do intelektualnego i emocjonalnego rozwoju ich osobowości.

 

Cieszę się, że oferta targowa jest równie bogata jak w latach ubiegłych i każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś interesującego, w tym roku także czytelnik specjalnej troski – dzieci  z niepełnosprawnością. Jestem przekonana, że stali bywalcy Targów i wszyscy miłośnicy literatury docenią przygotowane dla nich spotkania z autorami,  i wydawcami, jak również inne atrakcje kulturalne, konkursy i warsztaty, które w tym roku nawiązują do 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Roku Henryka Sienkiewicza i Feliksa Nowowiejskiego.

 

Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam oraz życzę wspaniałych wrażeń ze zwiedzania Targów i obcowania ze słowem pisanym.   

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.