Piątek, 11 grudnia 2015

List Pierwszej Damy z okazji 50-lecia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

 Do Uczestników Gali Jubileuszowej

z okazji 50-lecia

Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

w Krakowie
 
 
Szanowni Państwo,
 

Bardzo serdecznie gratuluję 50-lecia istnienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. To naprawdę piękny Jubileusz, dlatego bardzo żałuję, że nie mogę wziąć udziału w dzisiejszej uroczystości.

 

Prokocimski Szpital, który powstał dzięki zaangażowaniu Polonii amerykańskiej i rządu amerykańskiego, zdołał przez półwiecze rozwinąć się tak dalece, że stał się jedną z najważniejszych placówek pediatrycznych w Polsce, cenioną za profesjonalizm w całym kraju.

 

 Nadeszła teraz chwila, by przypomnieć najważniejsze w historii ośrodka wydarzenia i ludzi, którzy go tworzyli i przyczynili się do jego rozkwitu. Wiele z tych osób otrzymało wczoraj dyplomy zasłużonych i długoletnich pracowników szpitala. Chciałabym przyłączyć się do gratulacji, które już Państwo otrzymali i wyrazić słowa wysokiego szacunku dla Państwa pracy i zaangażowania na rzecz najmłodszego pacjenta. Oprócz wiedzy i umiejętności wszystkich osób związanych ze Szpitalem, niesłychanie ważna jest też sprzyjająca atmosfera i sympatia, jaką otaczane są dzieci przez lekarzy i pielęgniarki. Dziś jest to nowoczesne miejsce, które zapewnia wszechstronne leczenie i wsparcie, tak potrzebne w pokonywaniu ciężkich chorób.

 

Pozdrawiam wszystkich Państwa bardzo serdecznie, życząc kolejnych szczęśliwych lat działalności ku zadowoleniu małych pacjentów. 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.