Sobota, 9 czerwca 2018

List Pierwszej Damy do Uczestników XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Do Uczestników

XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk

Olimpiad Specjalnych

Katowice, Chorzów, Mikołów

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Przed Państwem jedenaste z kolei zmagania sportowe podczas Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Tym razem to ziemia śląska dostąpiła zaszczytu goszczenia wspaniałych zawodników z całej Polski, którzy staną do rywalizacji w jedenastu dyscyplinach. 

 

Jestem pełna uznania dla wszystkich sportowców biorących udział w Igrzyskach, ich trenerów i opiekunów oraz rzeszy wolontariuszy, którzy przyczyniają się do powodzenia tej szczególnej imprezy, podczas której zawodnicy mogą pokazać efekty uzyskane w trakcie wcześniejszych treningów przygotowawczych. Cykliczne Igrzyska są wielkim świętem nie tylko dla  nich samych, ale także dla wszystkich osób zaangażowanych od ponad trzydziestu lat w ten szlachetny i unikalny ruch olimpijski, który tak podziwiam i mam ogromną przyjemność mu patronować.    

 

Zwycięzcy obecnych Igrzysk będą mieli szansę zakwalifikowania się do Reprezentacji Polski na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019. Życzę im wszystkim, aby ich zachowanie i duch walki z własnymi słabościami nadal były wzorem dla innych sportowców. Wszystkim pozostałym zawodnikom życzę zaś z całego serca mobilizacji do zdobywania laurów w następnych sezonach sportowych.

 

Powodzenia, radości z bycia razem i dobrej zabawy !

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.