Czwartek, 3 grudnia 2015

List Pierwszej Damy do uczestników Wrocławskich Targów Dobrej Książki

 Do Uczestników

Wrocławskich Targów

Dobrej Książki

 
 
Szanowni Państwo!
 
Gratuluję Wrocławskim Targom Dobrej Książki 24 lat istnienia. Swoje książki prezentują tu najlepsze wydawnictwa z całej Polski, a coraz częściej również oficyny wydawnicze z zagranicy.
 

Długa tradycja i ciągły rozwój targów sprawiły, że dzisiaj jest to swoisty festiwal literatury i jedno z największych świąt miłośników książek na Dolnym Śląsku. To także jedna z najbardziej cenionych imprez promujących literaturę i czytelnictwo, stwarzających dobry klimat do rozmów branżowym wydawcom, bibliotekarzom i księgarzom. Cieszę się bardzo, że te spotkania z książką tak pięknie rozwinęły się przez te wszystkie lata, że stały się ważnym punktem na mapie kulturalnych wydarzeń we Wrocławiu. Dzięki Państwa inicjatywie poszerza się krąg osób sięgających po książkę i znajdujących w lekturze przyjemność nie tylko intelektualną.

 

Konkurs edytorski na Najlepszą Książę Roku „Pióro Fredry” jest  stałym punktem programu Targów. Już teraz gorąco gratuluję laureatowi otrzymania tej prestiżowej nagrody, która przyznawana jest za wartości literackie, edukacyjne oraz za wysoki poziom edytorski i typograficzno-artystyczny.

 

Życzę Państwu udanych targów  i towarzyszących im spotkań z autorami, dyskusji, sesji naukowych oraz warsztatów artystycznych i edukacyjnych zorganizowanych z myślą zarówno o dzieciach, młodzieży, jak i dorosłych.

        
Serdecznie Państwa pozdrawiam.
 
 
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.