Środa, 15 września 2021

Wizyta Pierwszej Damy w szkole w Rzymie

Drugiego dnia spotkania Prezydentów Państw Grupy Arraiolos w Rzymie współmałżonkowie przywódców złożyli wizytę w Galerii Borghese oraz wzięli udział w lunchu wydanym przez Laurę Matarellę, córkę Prezydenta Włoch pełniącą funkcję Pierwszej Damy. Następnie Agata Kornhauser-Duda udała się do polskiej szkoły podstawowej.

 

Katolicka Szkoła Podstawowa prowadzona przez Kościół św. Stanisława B.M. w Rzymie działa od września 2009 r. Placówka prowadzi zajęcia w języku polskim zgodnie z uzupełniającym programem nauczania w zakresie ośmioletniej szkoły podstawowej dla uczniów polskich uczących się za granicą. W środę Małżonka Prezydenta zapoznała się z działalnością ośrodka, a obecnym na spotkaniu pedagogom i rodzicom podziękowała za wkład w podtrzymywanie tożsamości narodowej młodego pokolenia Polaków.

 

 

Na lekcjach języka polskiego oraz wiedzy o Polsce uczniowie mają możliwość pogłębienia znajomości języka ojczystego oraz zdobycia wiedzy z historii, geografii i kultury Polski. Ponadto Zobacz także:Monte Cassino. Upamiętnienie polskich żołnierzy [PL/EN] szkoła uczy podopiecznych rzetelności, uczciwości i sumienności w wypełnianiu codziennych obowiązków, pomaga w zdobyciu umiejętności samodzielnego myślenia, wartościowania i świadomego kształtowania swojej drogi życiowej oraz przygotowuje do uczestnictwa w kulturze i życiu społecznym.

 

W środę rozmawiano o rozwijaniu w młodych ludziach poczucia tożsamości narodowej i językowej, wychowaniu uczniów w duchu tradycji narodowej oraz kształtowaniu postaw patriotycznych. Mówiono także o edukacji w czasie pandemii, skutkach izolacji społecznej, na które szczególnie narażeni byli młodzi ludzie i projektach pozaszkolnych, jak Śladami polskimi w Rzymie. Pierwszej Damie towarzyszył Sekretarz Stanu w KPRP, minister Adam Kwiatkowski.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.