Czwartek, 9 lipca 2020

Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z wizytą u Małżonki Prezydenta

Pałac Prezydencki odwiedziła rodzina, która wspiera, uczy otwartości, odwagi w wytyczaniu celów i dążenia do spełniania marzeń. Goście Pierwszej Damy opowiadali o codzienności rodziny wielodzietnej, wolontariacie i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.

 

 

W Bydgoszczy prowadzony jest Rodzinny Dom Dziecka, którego podopieczni przyjechali dziś z wizytą do Małżonki Prezydenta. Podczas spaceru po ogrodzie prezydenckiej rezydencji opowiadali o akceptacji i niesieniu pomocy osobom najbardziej potrzebującym.

Zobacz także:Wizyta Pary Prezydenckiej w Domu Rodzinnym w Żabcach Opiekunowie, wspólnie z dziećmi, angażują się w rozwożenie paczek żywnościowych oraz inicjują własne akcje dobroczynne. Ich dom jest zawsze otwarty dla gości, by młodzi ludzie mogli poznawać różne wzorce dorosłego życia. Dom odwiedzali znani sportowcy, ludzie sztuki i kultury, którzy dzielili się z dziećmi radami i opowieściami. – Wykonujecie Państwo wielkie dzieło, które szczerze podziwiam. Dziękuję, że wspaniałą energią do dzielenia się dobrem zarażacie też innych – stwierdziła Agata Kornhauser-Duda. 

 

 

 

Podczas spotkania z Pierwszą Damą dzieci pochwaliły się świetnymi wynikami w nauce oraz swoimi pasjami i zainteresowaniami. Mówiły o szkole, zdalnym nauczaniu, ulubionych przedmiotach i planach wakacyjnych. Z Agatą Kornhauser-Dudą rozmawiały też o książkach, a także zaprezentowały ulubione piosenki i wierszyki. Opiekunowie podzielili się z Pierwszą Damą historią swojej niezwykłej rodziny, mówili o dzieciach, które trafiły do opiekunów biologicznych lub rodzin adopcyjnych i wychowywaniu wszystkich podopiecznych w Zobacz także:Podsumowanie akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” duchu równości i akceptacji. – Nie chcemy, żeby nasze dzieci uważały, że wskutek dorastania w rodzinie zastępczej mają gorszy start – przyznali. Dlatego dzieci włączane są w pomaganie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i obdarowywania potrzebujących. Wiele też podróżują, żeby poznawać świat i poszerzać horyzonty. Z zainteresowaniem wysłuchały na czym polega rola Pierwszej Damy, dowiedziały się, że zasady spotkań głów państw dyktuje protokół dyplomatyczny, a mały Fryderyk Chopin właśnie w obecnej siedzibie Prezydenta zagrał swój pierwszy koncert. Zadawały też pytania o codzienne życie Pierwszej Damy i jej rodziny oraz o Kraków, z którego Para Prezydencka przeniosła się do Warszawy.

 

 

Aktualnie w bydgoskim domu dziecka przebywa ośmioro dzieci w pieczy zastępczej, troje z nich posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Na potrzeby podopiecznych została powołana Fundacja Wielka Rodzina, jednak pozyskane dzięki niej środki kierowane są również do osób najbardziej potrzebujących. Przy domu powstanie Świetlica Środowiska, która pozwoli integrować dzieci pochodzące z domów dziecka oraz walczyć z wykluczeniem społecznym. (KS)

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.