Czwartek, 13 lutego 2020

Podopieczni Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej w Pałacu Prezydenckim

W czwartek Pałac Prezydencki odwiedzili podopieczni i opiekunowie Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej w Warszawie. Przed Bożym Narodzeniem Pierwsza Dama przywiozła do prowadzonego przez misję Pensjonatu Socjalnego św. Łazarza Betlejemskie Światło Pokoju i zaprosiła swoich gospodarzy do złożenia wizyty w siedzibie głowy Państwa.

 

 

Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego mieszkańcy schroniska zakończyli w Sali Obrazowej, gdzie dołączyła do nich Agata Kornhauser-Duda. Wyraziła radość z możliwości ponownego spotkania i chętnie uzupełniła informacje przekazane przez przewodnika o pałacowe zwyczaje, opowiedziała o odbywających się tu wydarzeniach i historycznych losach Pałacu Prezydenckiego i Belwederu, zaprosiła gości również do najnowszej części budynku: Ogrodu Zimowego.

 

 

Zobacz także:Wizyta w Fundacji Together Pierwsza Dama podzieliła się historiami ze swojej codziennej aktywności skupionej m.in. wokół edukacji, wsparcia najbardziej potrzebujących czy promocji wydarzeń charytatywnych. Przytoczyła wrażenia ze spotkań w kraju i podczas wizyt zagranicznych, w tym z wizyty w Etiopii, gdzie odwiedziła  osoby niewidome i niedowidzące. Agata Kornhauser-Duda odpowiadała także na pytania o łączenie roli Pierwszej Damy z życiem rodzinnym w Krakowie, o przygotowania do spotkań i wizyt oraz o naukę protokołu dyplomatycznego.  

_______________________________________________________________

 

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej jest organizacją kościelną działającą w ramach i strukturach Zakonu Ojców Kamilianów. Organizacja, prócz prowadzenia placówki zbiorowej dla osób dotkniętych problemem bezdomności, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, oferuje podopiecznym mieszkania treningowe, stworzyła również Spółdzielnię Socjalną „Piękne Miejsce” zatrudniającą osoby od wielu lat wykluczone z rynku pracy. Pracownicy i wolontariusze wyjeżdżają też na ulice Warszawy, aby motywować ludzi dotkniętych bezdomnością do zmiany i pomóc w przetrwaniu najtrudniejszych chwil. (KS)

 

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.