Czwartek, 17 września 2015

Ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Polonijnego w Warszawie

Agata Kornhauser-Duda wzięła w czwartek udział w ślubowaniu uczniów klas pierwszych w Liceum Polonijnym w Warszawie w ramach obchodów święta patrona szkoły – św. Stanisława Kostki. Pierwsza Dama życzyła uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz poczucia wspólnoty z wszystkimi, których będą spotykać w Polsce.

Do społeczności szkolnej dołączyło w tym roku 37 uczniów z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Gruzji i Mołdawii, którzy – podobnie jak pozostali uczniowie – mają polskie korzenie, a ich przodkowie znaleźli się poza granicami Polski bez własnej woli, na skutek wywózek Polaków na Wschód lub w wyniku zmiany granic Polski.

 

Licealiści zamieszkują w szkolnym internacie, gdzie zapewnia im się całodobową opiekę, wsparcie psychologa, pomoc w nauce. Ich wyżywienie w internacie częściowo finansuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą”. Zobacz także:"Niech nowy rok szkolny przyniesie wiele powodów do radości i satysfakcji""Trzeba stwarzać jak największe możliwości samorozwoju"
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.