Środa, 23 stycznia 2019

Dzień Babci i Dziadka z Pierwszą Damą

Dzieci z przedszkola nr 3 w Otwocku z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały specjalne przedstawienie dla seniorów z Klubu „Perła” i „Batory”. Na swój występ młodzi artyści zaprosili także Małżonkę Prezydenta Agatę Kornhauser-Dudę. 

 

Pani Prezydentowa była pod wrażeniem talentów scenicznych przedszkolaków. - Śpiewacie, tańczycie, doskonale recytujecie, z wielką gracją poruszacie się po scenie; wypadliście znakomicie – gratulowała przejętym Maluchom. Dzieci z kolei z entuzjazmem opowiedziały Pierwszej Damie o tym, jak spędzają czas ze swoimi dziadkami i czego się od nich uczą. 

 

Małżonka Prezydenta dziękowała także nauczycielom i wychowawcom nie tylko za przygotowanie występu,  ale także za ich codzienne zaangażowanie w wychowanie młodych ludzi w duchu szacunku do osób starszych i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

 

Okolicznościowe jasełka to już tradycja otwockiego przedszkola. Co roku dzieci zapraszają do wspólnego świętowania tego pięknego dnia kilkudziesięciu seniorów. Także i tym razem mali artyści zachwycili wszystkich zebranych starannie przygotowanym programem artystycznym, po którym zachęcali swoich gości do wspólnej zabawy. Przedszkolaki przygotowały też dla seniorów niespodzianki – własnoręcznie wykonane laurki.

 

 - Takie międzypokoleniowe spotkania są okazją do uczenia się od siebie, ale i uczenia się o sobie nawzajem – podkreślała Pierwsza Dama, dziękując za cykliczne wydarzenia integracyjne, które odbywają się w Otwocku. Zaznaczyła, że to właśnie one są miejscem kształtowania otwartości, tolerancji i szacunku.

 

 

 

Wszystkim babciom i dziadkom Agata Kornhauser-Duda złożyła serdeczne życzenia: 

 Państwa rola jako babć i dziadków jest nieoceniona; jesteście przede wszystkim wspaniałymi, wyrozumiałymi przyjaciółmi

 


 

- Z okazji Waszego święta chciałbym życzyć Państwu zdrowia, pogody ducha, żebyście zawsze czuli się kochani, żebyście mieli poczucie, że jesteście potrzebni, nie tylko swoim najbliższym, ale i całemu społeczeństwu, którego jesteście integralną i niezwykle ważną częścią.

 

-  Państwa rola jako babć i dziadków jest nieoceniona – akcentowała Pierwsza Dama -  Bardzo często jesteście pierwszymi wychowawcami wnucząt, strażnikami rodzinnej pamięci, ale przede wszystkim jesteście wspaniałymi, wyrozumiałymi przyjaciółmi służącymi pomocą, dobrą radą i inspirującymi historiami. W serdecznej atmosferze spotkania Pani Prezydentowa rozmawiała także z seniorami o ich codzienności i o tym, jak spędzają aktywnie czas z młodzieżą. 

 

 


Kluby osiedlowe „Perła” i „Batory” działają przy Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. To miejsca integracji młodych i osób starszych. Grupy organizują koła zainteresowań i liczne wydarzenia kulturalne, sportowe czy rekreacyjne zarówno dla dzieci i  młodzieży, jak i dla seniorów; wszyscy mogą tu ciekawie i aktywnie spędzić czas wolny.

 

Dzieci z Przedszkola nr 3 w Otwocku pod opieką nauczycieli chętnie współpracują  z lokalnym środowiskiem. Organizacja teatrzyków i  koncertów dla seniorów czy podopiecznych Domu Opieki na trwałe wpisały się do przedszkolnego kalendarza wydarzeń. Maluchy pod okiem wychowawców angażują się też w wiele akcji charytatywnych (np. Świąteczną Paczkę i pomoc psom ze Schroniska w Celestynowie) Od 2 lat realizowany jest tu także autorski Program Edukacji Regionalnej  „Znam swoje miejsce na Ziemi”. (WP)
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.