Technologie Przyszłości

- Prezydent RP zainicjował dyskusję na temat wyzwań, jakie stoją przed polskimi przedsiębiorcami w zakresie innowacji w perspektywie 5 - 10 - 20 lat. Celem jest określenie warunków, które muszą zostać spełnione, żeby polskie firmy stały się liderami w zakresie kluczowych technologii przyszłości (biotechnologia, gospodarka cyfrowa, energia i środowisko, zaawansowane materiały).
- Rozwój technologii cyfrowych, biotechnologii, nowych zaawansowanych materiałów oraz technologii pojawiających się w obszarach energetyki i środowiska, a także rewolucja związana z wejściem do powszechnej eksploatacji technologii sztucznej inteligencji i robotów – to wszystko niezwykle szybko zmienia świat i gospodarkę, w której żyjemy.
- Sprzyjające otoczenie regulacyjne jest jednym z warunków rozwoju innowacyjności, której nieodłączną cechą jest wysoki poziom ryzyka. Każda z branż spotyka się z innymi wyzwaniami, ma inny potencjał i inne potrzeby, stąd potrzeba rozmowy z przedstawicielami poszczególnych sektorów.
- Dotychczas w ramach cyklu konferencji „Technologie Przyszłości” odbyły się spotkania dedykowane biotechnologii, elektromobilności i przemysłowi kosmicznemu:
19 października 2017 roku - „Technologie Przyszłości. Biotechnologia”.
17 stycznia 2018 roku - „Technologie Przyszłości. Elektromobilność”.
22 października 2018 roku - „Technologie Przyszłości. Przemysł kosmiczny”.
- Branże biotechnologiczna, elektromobilność oraz przemysł kosmiczny to bardzo ważne gałęzi polskiego przemysłu, które już dziś mają potencjał do tego, by stać się kolejnymi kołami zamachowych gospodarki, mającymi znaczący wkład w rozwój kapitału ludzkiego i rynek pracy.
- W czasie każdej z konferencji przewidziano udział przedstawicieli perspektywicznych technologii różnych branż, którzy prezentują specyfikę swojego sektora, opowiadają o swoich sukcesach oraz zastanawiają się nad warunkami, jakie muszą być spełnione, aby stać się liderem w zakresie technologii przyszłości.