Środa, 20 czerwca 2018

Spotkanie ministra Pawła Muchy z marszałkiem Senatu ws. pytań referendalnych

- Zgodnie z decyzją Pana Prezydenta pytań w referendum konsultacyjnym ws. konstytucji nie będzie więcej niż dziesięć, może ich być mniej - powiedział w środę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha po rozmowie z marszałkiem Stanisławem Karczewskim. Politycy zapowiedzieli, że spotkają się ponownie za tydzień.

 

Paweł Mucha - Pełnomocnik Prezydenta RP ds. referendum konsultacyjnego ws. konstytucji spotkał się w środę z marszałkiem Stanisławem Karczewskim w Senacie.

 

- Może być tych pytań mniej; ciągle jesteśmy na takim etapie, że są możliwe modyfikacje, zmiany, jeżeli takie prepozycje ze strony Senatu, czy ze strony PiS będą kierowane, które będą korespondowały z obszarami, które zostały przedstawione przez zespół roboczy na posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju - powiedział Paweł Mucha.

 

Dodał, że projekt postanowienia Prezydenta ws. zarządzenia referendum, może zostać skierowany do Senatu najwcześniej 23 lipca. - Ja ze swojej strony, nie przesądzając decyzji Senatu, ufam, że ona może być pozytywna - powiedział prezydencki minister.

 

Minister Paweł Mucha wyraził też zadowolenie ze wsparcia idei referendum przez marszałka Senatu. Podkreślił, że to „bardzo mocny głos co do potrzeby zmiany konstytucji” oraz dyskusji na ten temat. - Tu jesteśmy zgodni i bardzo się cieszę, że Pan Marszałek takie stanowisko artykułuje - dodał.

 

- Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie tak ten proces uporządkować, żeby on prowadził do jak najlepszej decyzji Senatu - podkreślił Paweł Mucha.

 

Marszałek Senatu relacjonował, że podczas spotkania rozmawiano m.in. na temat liczby pytań, które mają znaleźć się w referendum. - Podjęcie ostatecznych decyzji przed nami. Bardzo nam zależy, aby te decyzje, dotyczące przyszłości i referendum konsultacyjnego, i zmian w konstytucji były naszymi wspólnymi decyzjami - podkreślił Stanisław Karczewski.

Zobacz także:Posiedzenie NRR poświęcone referendum konsultacyjnemu

 

W ubiegłym tygodniu na posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju przedstawiono propozycję 15 pytań, które mogłyby zostać zadane w referendum.  (PAP, MK)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.