O Radzie ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP

Rada ds. Przedsiębiorczości jest gremium konsultacyjno-doradczym przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.  Powołana została przez Andrzeja Dudę 10 maja 2019 r. 


 

Głównym założeniem Rady jest stworzenie forum wymiany doświadczeń między środowiskiem naukowym – ekspertami z dziedziny gospodarki i zarządzania, a praktykami biznesu – prezesami polskich przedsiębiorstw, które odniosły sukces, w tym firm, które zostały wyróżnione Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP.
 

Dyskusje prowadzone na posiedzeniach Rady mają za zadanie zainicjowanie zmian w polskim systemie prawnym, które ułatwią funkcjonowanie polskiemu biznesowi i stworzą lepsze warunki do jego rozwoju.

 

Do zadań Rady należą m.in.:

W ramach Rady powołanych zostało sześć zespołów eksperckich:

 

Andrzej Duda zapowiedział ustanowienie Rady ds. Przedsiębiorczości podczas Kongresu 590 w Jasionce w 2018 r., który był punktem kulminacyjnym wielomiesięcznych konsultacji ze środowiskiem naukowym i polskimi przedsiębiorcami, w tym z przedstawicielami firm nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Pierwsze posiedzenie Rady odbyło się w dniu inauguracji, 10 maja br.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.