Wojciech Lubawski

Wojciech Lubawski, absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Pracę zawodową rozpoczął jako majster na budowie pod Przemyślem. Przez 20 lat związany był z kielecką firmą „Chemadin”, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej: od majstra przez kierownika, dyrektora do prezesa firmy.

W latach 1999-2001 był wojewodą świętokrzyskim. W tym czasie zorganizował wiele akcji promujących Kielecczyznę.

W wyniku zwycięstwa w wyborach samorządowych, w listopadzie 2002 r. został prezydentem Kielc. W ostatnich wyborach samorządowych, jesienią 2014 r. został prezydentem Kielc po raz czwarty, zwyciężając w pierwszej turze z wynikiem 55,69% głosów.

Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Posiada m.in.: Medal Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy za osobisty wkład we współpracę pomiędzy Polską a Ukrainą, Nagrodę im. Grzegorza Palki - „Samorządowego Oskara” za stworzenie dogodnych warunków dla nowych inwestorów i twórców kultury, Złoty Krzyż Zasługi za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz społeczności lokalnej, przyznany przez Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP, tytuł „Lidera Regionu” w kategorii „Kultura”. Otrzymał także Międzynarodową Nagrodę „Giuseppe Sciacca” za zaangażowanie w działalność na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym czy Świętokrzyską Nagrodę Gospodarczą „Skrzydła” - nagrodę specjalną za dynamiczny rozwój miasta.

Ma żonę Małgorzatę i dwoje dzieci, syna Wojciecha oraz córkę Małgorzatę.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.