Czwartek, 14 października 2021

Prezydent powołał Radę ds. Młodzieży

Tworzenie forum debaty i dialogu społecznego dotyczącego spraw młodych oraz opracowywanie założeń prezydenckich inicjatyw legislacyjnych to jedne z głównych celów powołanej dziś przez Andrzeja Dudę Rady ds. Młodzieży. W składzie: m.in. przedstawiciele samorządowych rad młodzieżowych, organizacji studenckich oraz klimatycznych.

 

Zobacz także:O problemach młodych z przedstawicielami Niezależnego Zrzeszenia StudentówWsparcie psychologiczne dla młodych tematem Szczytu Młodzieżowego z udziałem PrezydentaSpotkanie z Młodzieżową Radą KlimatycznąPrezydent: Przyszłość jest domeną ludzi młodych – Młodzieży między 15 a 24 rokiem życia jest w Polsce ponad 4 miliony i jest to potężna część naszego społeczeństwa, sporo więcej niż 10 proc. To, jakie możliwości rozwojowe mają młodzi i jak traktuje ich państwo, ma fundamentalne znaczenie dla tego, jaka Polska będzie w przyszłości – mówił Prezydent. – A na tym mi ogromnie zależy, żeby była jak najlepsza; zależy mi, żebyście Wy, jako młodzi, jak najlepiej się w niej czuli, żebyście ją rozumieli, żebyście dorastając, wiedzieli, jaka chcecie, żeby była, żeby Waszym dzieciom, kolejnym pokoleniom żyło się w Polsce dobrze – podkreślał.

 

Zobacz także:Wystąpienie podczas powołania Rady ds. Młodzieży W Pałacu Prezydenckim odbyło się dziś także inauguracyjne posiedzenie Rady zatytułowane: „Młodzi wobec wyzwań przyszłości”.

 

Powołanie Rady stanowi zwieńczenie trwających ponad rok konsultacji społecznych z cyklu „Młodzi w Pałacu”, w ramach których odbyło się ponad sto spotkań. Były to dyskusje z niemal dwustoma środowiskami młodzieżowymi – przedstawicielami młodzieżowych rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich; organizacjami harcerskimi, studenckimi; młodzieżowymi organami doradczymi przy ministrach; organizacjami sportowymi; licznymi fundacjami i stowarzyszeniami; a także organizacjami zrzeszającymi osoby z niepełnosprawnościami oraz młodzieżówkami partii politycznych od prawicy do lewicy.

 

– To następny krok służący wzmocnieniu głosu młodych ludzi w Pałacu Prezydenckim. To pierwsze w historii ciało doradcze skupione wokół Prezydenta, służące wzmocnieniu debaty na temat spraw poświęconych młodzieży – mówi Doradca Prezydenta RP ds. młodzieży Łukasz Rzepecki, który został dziś przewodniczącym Rady.

 

 

 

CZŁONKOWIE RADY: 

 

 

W uroczystości powołania członków Rady wzięła udział Szef KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych, wraz z kierownictwem Kancelarii.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.