Chmielnik (województwo świętokrzyskie)

1. Chmielnik, Dom Kultury, 6 września, ul. Starobuska 10, g. 12:00-14:00

W Chmielniku Narodowe Czytanie odbędzie się pod nazwą „Fredro znany i mniej znany – lecz zawsze czytany”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z utworami Aleksandra Fredry w interpretacji Andrzeja Zagdańskiego - solisty Opery Narodowej w Warszawie. W programie imprezy oprócz bajek znajdzie się również muzyka z epoki hrabiego Fredry. Jedną z atrakcji będzie quiz „Kto to powiedział?” wykorzystujący cytaty z dzieł poety. Goście oraz zgromadzeni mieszkańcy zostaną zaproszeni do wspólnego czytania „Pawła i Gawła”. Urozmaiceniem spotkania będzie prezentacja przedstawiająca sylwetkę i twórczość pisarza oraz autorskie wersje Andrzeja Zagdańskiego utworu „Paweł i Gaweł”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa książek Aleksandra Fredry.

2. Chmielnik, Zespół Szkół nr 3, ul. Adolfa Dygasińskiego 11

Akcja „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro" będzie miała charakter cykliczny i odbywać się będzie w każdy czwartek, począwszy od 12 września 2013 roku, podczas trwania tzw. „długiej przerwy” (godz. 10.35 - 10.55) aż do chwili zrealizowania projektu.
Grupa uczniów z klasy maturalnej zainicjuje czytanie z podziałem na role komedii pt. „Zemsta”. Do prezentowania treści utworu zostaną zaproszeni uczniowie oraz nauczyciele. Czytaniu, na tle zaimprowizowanej scenografi,i towarzyszyć będzie muzyka epoki romantyzmu.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.