Poniedziałek, 15 lutego 2021

We wtorek Prezydent wręczy statuetki laureatom Nagrody „Dla Dobra Wspólnego”

16 lutego 2021 r. (wtorek) o godz. 13.00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga przy ul. 25 Czerwca 70 w Radomiu odbędzie się gala finałowa V edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. W wydarzeniu weźmie udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

 

Pierwsza Gala Nagrody odbyła się 9 grudnia 2016 r. w Pałacu Prezydenckim. Przez ostatnie lata udało się zbudować wspólnotę ludzi, organizacji i instytucji zaangażowanych i działających na różnych płaszczyznach: społecznej, socjalnej, polityki historycznej, samorządowej, ekologicznej i edukacyjnej.

 

Gala finałowa V edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” będzie miała formułę hybrydową. Wydarzenie odbędzie się w Radomiu, ponieważ aż trzech nominowanych pochodzi właśnie z tego miasta. Jest to wyróżnienie dla radomian za niezwykłe zaangażowanie i aktywność w niesieniu pomocy potrzebującym w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

 

Nagroda Prezydenta RP promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

 

Celem Nagrody jest wzmocnienie Rzeczypospolitej poprzez kreowanie patriotycznych postaw obywatelskich, wspieranie idei budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz umacnianie świadomości obywatelskiej, solidarności oraz budowanie kapitału społecznego.  Nagroda zachęca obywateli do czynnego uczestnictwa obywatelskiego oraz podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego.

 

Statuetka przyznawana jest w czterech kategoriach: Człowiek – lider, Instytucja – organizacja, Dzieło  przedsięwzięcie, projekt oraz Nagroda Specjalna im. Piotra Pawłowskiego.

 

 

W wyniku głosowania Kapituły Nagrody „Dla Dobra Wspólnego” pod przewodnictwem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciecha Kolarskiego w dniu 16 września 2020 r. nominacje w V edycji Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymali:

 

w kategorii CZŁOWIEK

 

w kategorii INSTYTUCJA

 

w kategorii DZIEŁO

 

Podczas gali finałowej zostanie przyznana Nagroda Specjalna im. Piotra Pawłowskiego.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.