Piątek, 7 czerwca 2019

Archiwum Prezydenta RP na X Jubileuszowym Warszawskim Pikniku Archiwalnym

8 czerwca 2019 roku (sobota), w przeddzień Międzynarodowego Dnia Archiwów, Archiwum Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej weźmie udział w X – Jubileuszowym Warszawskim Pikniku Archiwalnym, który odbędzie się pod hasłem  „Tajemnice archiwów”.

 

Tegoroczne hasło zobowiązuje uczestników Pikniku do przedstawienia najciekawszych archiwaliów, które znajdują się w archiwach. W związku z tym Archiwum Prezydenta RP przygotowało wystawę pt. „Od Orła Białego do Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Ordery nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”.  Pokażemy na niej wyłożone w gablotach ordery oraz najnowsze odznaczenia nadawane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wystawie towarzyszą plansze z fotografiami orderów i ich opisem oraz tematyczny folder.

 

Na odwiedzających Warszawski Piknik Archiwalny czeka wiele interesujących wystaw i ciekawych prelekcji historycznych, a także koncertów (m.in. koncert klawesynowy), czy zwiedzanie z przewodnikiem podziemi Pałacu  Staszica. 

 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas w gościnnych progach Pałacu Staszica (Sala Okrągłego Stołu), 8 czerwca br. (sobota), w godz. 11.00-17:00

 

 

Pliki do pobrania

Programem X Warszawskiego Pikniku Archiwalnego [PDF]
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.