Piątek, 7 sierpnia 2015

Prezydent powołał Szefa KPRP, Szefa BBN oraz Ministrów KPRP

W piątek prezydent Andrzej Duda powołał i wręczył nominacje na stanowiska Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Sekretarzy i Podsekretarzy Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

 

Prezydent powołał:

- Zaczynamy. Bardzo się cieszę, że w pierwszym dniu po inauguracji możemy rozpocząć pracę w zapowiadanej wcześniej formule - mówił prezydent Duda. Dziękował nowo powołanym ministrom, że zgodzili się przyjąć propozycję współpracy. - To dla mnie ogromnie ważne, ponieważ wybrałem was po głębokiej refleksji, ponieważ znamy się od lat i przez lata obserwowałem waszą profesjonalną pracę z bardzo bliska - powiedział prezydent Duda.

 

 
Poinformował, że podpisał zarządzenie w sprawie nadania Kancelarii Prezydenta nowego statutu, po to, aby - jak tłumaczył - wprowadzić dwie bardzo istotne zmiany.

- Po pierwsze w Kancelarii Prezydenta będzie powołane zupełnie nowe biuro do spraw kontaktów z Polakami za granicą, które będzie zajmowało się sprawami Polonii na całym świecie, inicjatywami w tym zakresie, szeroko pojętymi sprawami emigracyjnymi - zapowiedział Andrzej Duda.

- Takie jest moje zamierzenie, byśmy te kontakty zintensyfikowali, byśmy w tym zakresie współpracowali - mam nadzieję, że będzie to współdziałanie aktywne - z ministrem spraw zagranicznych - powiedział prezydent. Podkreślił, że chodzi nie tylko o to, by nieść pomoc organizacjom polonijnym potrzebującym wsparcia, ale także by wykorzystać potencjał Polaków i Polonii, by wspierać Polskę, polskie inicjatywy. - Takich ludzi jest wielu - zaznaczył. Biurem ma kierować minister Adam Kwiatkowski.

- Dyrektor generalny będzie zajmował się szeroko pojętymi sprawami administracyjnymi Kancelarii - powiedział prezydent. Stanowisko to objęła Grażyna Ignaczak-Bandych. Prezydent Duda podkreślił, że nowa dyrektor posiada wieloletni doświadczenie w organach administracji rządowej, w urzędach. - Jestem przekonany, że ta niezwykle ważna rola będzie złożona w dobre, profesjonalne ręce - powiedział.

- Chcemy stworzyć drużynę, która będzie realnym wsparciem dla prezydenta Andrzeja Dudy - powiedziała dziennikarzom minister Małgorzata Sadurska. - Jestem przekonana, że osoby, które pan prezydent powołał do swojej Kancelarii, stworzą sprawną drużynę, która będzie pomagała w realizacji programu pana prezydenta, zgodnie z jego wizją prezydentury – zapewniała.

- Chcemy jako ministrowie w Kancelarii Prezydenta być otwarci na problemy Polaków. Chcemy pomagać w rozwiązywaniu problemów Polaków. Chcemy stworzyć drużynę, która będzie realnym wsparciem dla pana prezydenta. Czujemy na sobie duży ciężar, bo pan prezydent powołując nas na tak zaszczytne stanowiska, obdarzył nas wielkim zaufaniem - podkreśliła.  (inf. własna, PAP)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.