Czwartek, 10 czerwca 2021

Uroczystość wręczenia certyfikatów wpisu na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata

Dokumenty i świadectwa wpisane na krajowej liście Pamięci Świata mają olbrzymią wartość dla badania historii i kultury, życia społecznego i gospodarczego, duchowego i politycznego Rzeczypospolitej na przestrzeni wielu wieków – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości wręczenia certyfikatów wpisu na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata.

 

List odczytała w Belwederze minister Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP.

 

 

Certyfikaty potwierdzające wpis na krajową listę UNESCO Pamięć Świata zostały wręczone przedstawicielom następujących obiektów dokumentacyjnych:

Z wszystkimi wyróżnionymi dokumentami historii można zapoznać się bliżej na wystawie pt. „Pamięć Polski. Lista Krajowa Programu UNESCO Pamięć Świata – 4. edycja”. Otwarcie ekspozycji nastąpiło 9 czerwca na dziedzińcu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wystawa jest dostępna dla mieszkańców Warszawy i turystów przed Kordegardą. Galerią Narodowego Centrum Kultury przy ul. Krakowskie Przedmieście 15 w Warszawie do 30 czerwca 2021 r.

 

4. edycja Listy Krajowej Programu UNESCO Pamięć Świata została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 

 

 

Lista światowa Programu UNESCO Pamięć Świata została zainaugurowana w 1997 roku i obecnie zawiera już 427 dokumentów, w tym 17 z Polski.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.