Niedziela, 2 maja 2021

Życzenia Sekretarza Stanu Adama Kwiatkowskiego z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

 

Drodzy Rodacy!

Szanowni Państwo!

 

Dzień Polonii i Polaków za Granicą to wielkie święto wszystkich, którzy myślą i czują po polsku niezależnie od miejsca na świecie, gdzie przyszło im żyć. Z tej okazji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy oraz własnym kieruję słowa serdecznych pozdrowień wprost z Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

 

W tym szczególnym dniu serca wypełnia radość i duma z bycia Polakami. Łączy nas uczucie wzruszenia, gdy słuchamy Mazurka Dąbrowskiego, gdy patrzymy na barwy narodowe. To wyjątkowe poczucie wspólnoty wyzwala wielką pozytywną energię, która motywuje do wytrwałości w działaniu służącym krzewieniu polskości, dbałości o rozwój nauczania języka polskiego, historii i wiedzy o Polsce.

 

Dziękuję za wszystko, co robią Państwo, aby budować pozytywny wizerunek i dobre imię naszej Ojczyzny. Dziękuję za zaangażowanie środowisk polonijnych i polskich za granicą w walkę z pandemią w krajach Państwa zamieszkania. Dziękuję za liczne dowody i świadectwa solidarności z Polską, a szczególnie mocno za postawę i stanowczy sprzeciw wobec prześladowań Polaków na Białorusi.

 

Z okazji dzisiejszych świąt: Dnia Polonii i Polaków za Granicą  oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy oraz własnym życzę wszystkim Rodakom rozproszonym na całym świecie zdrowia i wielu sił, które są konieczne do dalszego, odważnego podejmowania wyzwań współczesnego świata. Życzę, aby wspólnoty, które tworzycie i w których żyjecie na co dzień rozwijały się pomyślnie, dla dobra Polski, dla rozwoju przyjaznych kontaktów z państwami, których jesteście obywatelami i społeczeństwami, których jesteście częścią. Czerpiąc z ducha Polskiej Solidarności, pamiętajmy, że jesteśmy sobie wzajemnie bardzo drodzy i potrzebni.

 

Wszystkiego najlepszego, Rodacy, w dniu Waszego święta!

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.