Czwartek, 26 marca 2020

Min. Szczerski: zakupione w Chinach materiały ochronne powinny być po południu w Warszawie

Z lotnisk w Pekinie i Szanghaju wystartowały dwa samoloty z zakupionymi przez Polskę materiałami ochronnymi dla służby zdrowia, na pokładzie każdego jest po kilkaset ton paczek; dziś po południu powinny być już w Warszawie – poinformował w czwartek rano Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.
 

Jak dodał we wpisie na Twitterze, zostały już uzgodnione ze stroną chińską jeszcze dwa takie transporty, które dotrzeć mają do Polski w najbliższych dniach. „Na początek”– dodał.
 

Zobacz także:Rozmowa z Prezydentem Chińskiej Republiki LudowejO tym, że w czwartek dotrzeć do Polski ma transport wyposażenia medycznego z Chin poinformował w środę Prezydent Andrzej Duda; wśród zamówionych materiałów znaleźć mają się maseczki, kombinezony, gogle ochronne, rękawiczki jednorazowe. Prezydent poinformował, że rozmawiał na ten temat z Prezydentem Chin Xi Jinpingiem.
 

– Pan Prezydent powiedział, że mamy tutaj, jako Polska, zielone światło, aby takich zakupów dokonywać i takie zakupy są dokonywane. Już jutro pierwszy samolot z Chin wyląduje z tym właśnie wyposażeniem, w najbliższych dniach możemy się spodziewać kolejnych samolotów – powiedział wówczas Andrzej Duda. (PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.