Piątek, 8 listopada 2019

Obchody Święta Niepodległości z udziałem Pary Prezydenckiej

Prezydent Andrzej Duda w Święto Niepodległości weźmie udział w uroczystej odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, wręczy odznaczenia zasłużonym Polakom, w tym Ordery Orła Białego; złoży też kwiaty przed pomnikami Ojców Niepodległości – poinformował minister Wojciech Kolarski.

ZAPOWIEDŹ PRASOWA >>>

 

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta przedstawił planowane aktywności Andrzeja Dudy w Święto Niepodległości. Podkreślił, że jest to święto o charakterze państwowym, ale jednocześnie to święto obywatelskie współtworzone przez Polaków. – Taka też będzie aktywność Prezydenta – zapowiedział.

 

Jak dodał, rano 11 listopada Prezydent złoży kwiaty przed pomnikami Ojców Niepodległości – Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego.

 

Prezydent weźmie następnie udział w mszy św. w intencji Ojczyzny, odprawionej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

O godz. 10.30 w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe wybitnym Polakom: działaczom społecznym, ludziom kultury, sportowcom. Prezydent wręczy również najwyższe odznaczenia państwowe - Ordery Orła Białego.

 

W południe na placu Piłsudskiego Prezydent będzie uczestniczył we wspólnym śpiewaniu hymnu. W ramach akcji Niepodległa do hymnu organizowanej przez Biuro Programu Niepodległa Mazurek Dąbrowskiego jednocześnie będzie śpiewany w kilkuset miejscach w Polsce i za granicą. Następnie odbędzie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem Prezydenta.

 

O godz. 17.00 Prezydent zainauguruje koncert Gramy dla Niepodległej, w ramach Festiwalu Niepodległa, który ma być zorganizowany na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie od godz. 14.00–21.00 Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach tego festiwalu jest bezpłatny i otwarty.

 

Świętowanie Andrzej Duda zakończy razem z mieszkańcami Rypina w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie przez cały dzień będą odbywać się koncerty i festyny z okazji Święta Niepodległości. ZAPOWIEDŹ >>>

(PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.