Poniedziałek, 22 lutego 2021

Wystąpienie podczas 46. sesji Rady Praw Człowieka ONZ [PL/EN]

Prezydent: Rozprzestrzenianie się COVID-19 i próby jego powstrzymania stanowią najpilniejsze wyzwanie dla społeczności międzynarodowej; pandemia pokazała, że żadne społeczeństwo, kraj i żadna część świata nie jest odporna na jej negatywny wpływ.

Sobota, 20 lutego 2021

O języku (w) pandemii

Z okazji obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata dotycząca funkcjonowania języka w pandemii.

Wtorek, 16 lutego 2021

V edycja Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Scena gali finałowej, na pierwszym planie fotele widowni

Prezydent Andrzej Duda po raz piąty wręczył Nagrody „Dla Dobra Wspólnego”. – To wyróżnienia dla tych, którzy mają serce, poświęcają się dla innych, myślą o drugim człowieku – podkreślił Prezydent.

Piątek, 12 lutego 2021

Prezydent powołał Radę do spraw Ochrony Zdrowia

Wielkim wyzwaniem jest pokonanie pandemii i to będzie istotny punkt prac przez najbliższy czas. Ale liczę, że wkrótce będziemy mogli zająć się naprawianiem innych obszarów ochrony zdrowia – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.

Wtorek, 9 lutego 2021

Szczyt Prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej [PL/EN]

Prezydenci siedzą w fotelach

Niejednokrotnie pokazaliśmy, że jako państwa Grupy Wyszehradzkiej potrafimy skutecznie współpracować z korzyścią dla promocji naszych państw i całego regionu – akcentował Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania Prezydentów Państw V4.

Środa, 24 lutego 2021

Rozmowa telefoniczna z Prezydentem Ukrainy

Prezydent siedzi za biurkiem, w ręku trzyma słuchawkę telefoniczną

Program szczepień przeciw COVID-19, bezpieczeństwo energetyczne i kwestia sankcji wobec podmiotów zaangażowanych w budowę Nord Stream 2 – o tym m.in. rozmawiali dziś telefonicznie Prezydenci Polski i Ukrainy.

Środa, 24 lutego 2021

Pierwsza Dama: Koła Gospodyń Wiejskich stanowią podporę lokalnych społeczności

Koła Gospodyń Wiejskich stanowią podporę lokalnych społeczności – mówiła Pierwsza Dama podczas zdalnego spotkania z członkiniami Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Koneckiego oraz z przedstawicielami Starostwa w Końskich.

Środa, 24 lutego 2021

Wizyta w Centrum Badawczo-Rozwojowym Celon Pharma S.A.

Prezydent ogląda fragmenty laboratorium: stanowiska z wagą

Trzymam kciuki, by prowadzone tu badania się powiodły i żebyśmy w 2022 r. mieli na rynku polski preparat przeciwko koronawirusowi – podkreślił Prezydent Andrzej Duda, który odwiedził Centrum Badawczo-Rozwojowe Celon Pharma S.A.

Wtorek, 23 lutego 2021

Przesłanie Prezydenta z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Prezydent RP Andrzej Duda skierował list do osób i środowisk honorujących żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Zachęcamy do pobrania listu i odczytania podczas uroczystości.

Wtorek, 23 lutego 2021

Spotkanie z przedstawicielami Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Realizacja umowy programowej zawartej między Prezydentem Andrzejem Dudą a „Solidarnością” była tematem spotkania z Piotrem Dudą, Przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Henrykiem Nakoniecznym z Prezydium Komisji Krajowej.

Wtorek, 23 lutego 2021

Pierwsza Dama rozmawiała z rodziną zastępczą z Bydgoszczy

Pierwsza Dama rozmawiała z podopiecznymi Rodzinnego Domu Dziecka w Bydgoszczy, którzy mówili o radości, jaką niesie pomaganie innym oraz o trudnościach, z którymi wszyscy musimy się mierzyć w dobie pandemii.

Wtorek, 23 lutego 2021

Nominacje sędziowskie w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Andrzej Duda wręcza kobiecie nominacje

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego, wojewódzkich sądów administracyjnych oraz sądów apelacyjnych, rejonowych i okręgowych.

Wtorek, 23 lutego 2021

Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich o systemie emerytalnym rolników

W Pałacu Prezydenckim odbyło się dziś posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, poświęcone m.in. kwestii zabezpieczenia społecznego rolników i ich rodzin, w tym systemu emerytalnego i rentowego rolników.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.