Środa, 15 września 2021

Spotkanie Prezydentów Grupy Arraiolos w Rzymie

Sala obrad, prezydenci siedzą przy prostokątnym stole

Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w Rzymie w XVI spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Arraiolos, zrzeszającej prezydentów kilkunastu państw Europy. Za trzy lata gospodarzem spotkania będzie Polska.

Niedziela, 12 września 2021

Beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej

duchowni stoją przy ołtarzu

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyły się uroczystości beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. W liturgii uczestniczyli Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Czwartek, 9 września 2021

Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech

Pary Prezydenckie stoją, pozują do zdjęcia na tarasie Pałacu, w tle panorama miasta

Współpraca infrastrukturalna, wzmocnienie więzi gospodarczych i handlowych, a także sytuacja na granicy polsko-białoruskiej – znalazły się wśród tematów rozmów Prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Węgier Jánosa Ádera.

Sobota, 4 września 2021

Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej”

Para Prezydenta stoi przed mównicą, Prezydent przemawia

W kilku tysiącach miejscowości w kraju i poza granicami Polski czytano dziś powieść Gabrieli Zapolskiej. Para Prezydencka – jak co roku – zainaugurowała Narodowe Czytanie w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Środa, 1 września 2021

Wieluń. 82. rocznica wybuchu II wojny światowej [PL/EN]

Prezydent mówi do mikrofonu, przy mównicy

Wieluń jest symbolem terroru wojennego, okrucieństwa, złamania zasad; tamten świt 82 lata temu witał Polaków w zupełnie innej rzeczywistości; rzeczywistości utraty wolności, okupacji, grozy, cierpienia, utraty życia – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Piątek, 17 września 2021

Wywiad Prezydenta RP dla polskatimes.pl

Prezydent siedzi naprzeciwko dziennikarki

Andrzej Duda: Chcę podkreślić, że niezależnie od tego, czy Prezydentem USA jest przedstawiciel Republikanów, czy Demokratów nasze relacje były, są i pozostaną strategiczne.

Czwartek, 16 września 2021

Jubileusz 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego

Prezydent mówi do mikrofonu

Para Prezydencka wzięła udział w gali z okazji 50. rocznicy rozpoczęcia odbudowy Zamku Królewskiego. Zamek prezentuje się pięknie. – Kiedy patrzymy na niego dzisiaj, to trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tutaj tylko morze ruin – mówił Andrzej Duda.

Czwartek, 16 września 2021

Wizyta na terenie budowy tunelu w Świnoujściu

prezydent z ministrami na terenie budowy tunelu

To epokowe wydarzenie, ważne dla Pomorza Zachodniego. Tunel ułatwi życie i komunikację – mówił Prezydent podczas wizyty na terenie budowy tunelu pod dnem Świny – kluczowej inwestycji, która połączy Świnoujście z resztą Polski.

Czwartek, 16 września 2021

Gala z okazji jubileuszu 70-lecia PGNiG GAZOPROJEKT S.A.

Minister Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP wzięła udział w uroczystej jubileuszowej gali 70-lecia PGNiG GAZOPROJEKT S.A. w Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Czwartek, 16 września 2021

W sobotę zapraszamy do Belwederu

Dziedziniec Belwederu i front budynku ozdobiony kwiatami

W sobotę 18 września 2021 roku (godz. 11.00-16.00) z okazji 29. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można zwiedzić Rezydencję Prezydenta RP Belweder.

Środa, 15 września 2021

W Pałacu Prezydenckim dialog nt. sytuacji w służbie zdrowia

uścisk dłoni minister i przedstawicielki zawodów medycznych

Istotą demokracji jest dialog. Tam, gdzie są problemy, postulaty, należy spotkać się przy stole i rozmawiać. Pałac Prezydencki jest otwarty – podkreślała prezydencka minister Bogna Janke po dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami zawodów medycznych.

Środa, 15 września 2021

Wizyta Pierwszej Damy w szkole w Rzymie

Drugiego dnia spotkania Prezydentów Państw Grupy Arraiolos w Rzymie Agata Kornhauser-Duda udała się do polskiej szkoły podstawowej.

Środa, 15 września 2021

Spotkanie Małżonek Prezydentów Państw Grupy Arraiolos

Drugiego dnia spotkania Prezydentów Państw Grupy Arraiolos w Rzymie współmałżonki przywódców złożyły wizytę w Galerii Borghese oraz wzięły udział w lunchu wydanym przez Laurę Matarellę, córkę Prezydenta Włoch pełniącą funkcję Pierwszej Damy.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.