Poniedziałek, 23 marca 2020

Rada Bezpieczeństwa Narodowego nt. „tarczy antykryzysowej”

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego nt. rozwiązań, jakie ma zawierać tarcza antykryzysowa

Jest ogromna szansa, że w zgodzie zostaną wypracowane rozwiązania dot. „tarczy antykryzysowej”, która ma ograniczyć skutki dla gospodarki spowodowane epidemią koronawirusa – ocenił Prezydent po dzisiejszym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Piątek, 20 marca 2020

Orędzie Prezydenta Andrzeja Dudy

Stoimy przed jednym z najtrudniejszych wyzwań ostatnich dziesięcioleci. Musimy ochronić nie tylko życie i zdrowie, ale też materialne podstawy bytu milionów polskich rodzin – oświadczył Prezydent. W poniedziałek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Środa, 18 marca 2020

Rada Gabinetowa nt. tarczy antykryzysowej

Prezydent i Premier siedzą przy stole przed rozpoczęciem Rady Gabinetowej w formie wideo

Rada Gabinetowa, zwołana przez Prezydenta Andrzeja Dudę, dyskutowała na temat „tarczy antykryzysowej”, czyli pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa.

Środa, 11 marca 2020

Prezydent: Ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 to ogromne przedsięwzięcie

Prezydent Andrzej Duda przy mikrofonie

Obecność znaczących sił armii USA w Polsce jest dla nas bardzo dobrym znakiem. Oznacza bezpieczeństwo – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami uczestniczącymi w ćwiczeniu DEFENDER-Europe 20.

Wtorek, 10 marca 2020

Orędzie Prezydenta

Zwracam się do wszystkich moich Rodaków, wszystkich obywateli, abyśmy w obliczu zagrożenia koronawirusem pamiętali, że tylko wspólnym działaniem możemy skutecznie go zwalczyć. Naszą bronią jest wiedza, rozsądek i higiena – podkreślił Andrzej Duda.

Sobota, 28 marca 2020

Przedstawiciele branży hoteli, restauracji i cateringu dziękują Prezydentowi

#WzywamyPosiłki to „inicjatywa obywatelska, w ramach której codziennie na terenie Polski dostarczane są posiłki personelowi medycznemu. Dotychczas w ramach akcji dostarczono ponad 14 tys. posiłków w całej Polsce.

Piątek, 27 marca 2020

Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego

Okolicznościowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego

Po zmroku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego została wyświetlona okolicznościowa iluminacja z okazji 75. rocznicy aresztowania przez NKWD przywódców Polskiego Państwa Podziemnego.

Piątek, 27 marca 2020

Małżonka Prezydenta czyta opowiadania Gabrieli Zapolskiej w ramach akcji „Zostań w domu”

W ramach akcji #zostanwdomu Pierwsza Dama czyta opowiadania Gabrieli Zapolskiej z cyklu "Menażeria Ludzka". Zachęcamy do słuchania i odwiedzania kont @WPalacuPrezydenckim na Facebooku i Twitterze, gdzie pojawiają się linki do nagrań.

Piątek, 27 marca 2020

Andrzej Duda wziął udział w posiedzeniu Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP

Andrzej Duda bierze udział posiedzeniu Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP

Andrzej Duda wziął udział w posiedzeniu Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. Spotkanie było poświęcone ocenie bieżącej sytuacji gospodarczej w państwie oraz omówieniu narzędzi wsparcia dla przedsiębiorców.

Czwartek, 26 marca 2020

Spotkanie z prezesem KGHM

Prezydent spotkał się dziś z Prezesem KGHM Marcinem Chludzińskim, który zaprezentował Andrzejowi Dudzie sprzęt ochronny zakupiony przez KGHM w Chinach. Pierwszy samolot z materiałami dla służb medycznych wylądował dziś na Okęciu.

Czwartek, 26 marca 2020

Pierwszy transport sprzętu ochronnego już w Polsce

Bariery usunięte – napisał w czwartek na Twitterze Prezydent Andrzej Duda, informując o lądowaniu pierwszego samolotu z Chin z transportem sprzętu ochronnego dla służb medycznych.

Środa, 25 marca 2020

W czwartek pierwszy samolot z Chin z wyposażeniem medycznym

Prezydent wypowiada się przy mikrofonie

W czwartek wyląduje w Polsce pierwszy samolot z Chin z wyposażeniem medycznym; w najbliższych dniach możemy się spodziewać kolejnych – zapowiedział Prezydent. Poinformował też, że projekt „tarczy antykryzysowej” zakłada zwolnienie z KRUS-u na 3 miesiące.

Środa, 25 marca 2020

Konferencje z cyklu „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości” – ODWOŁANE

Uwaga! Zaplanowane na 2 kwietnia 2020 r. w Kętrzynie (warmińsko-mazurskie) oraz 29 kwietnia 2020 r. (pomorskie) konferencje „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości” zostają odwołane.

Wtorek, 24 marca 2020

Rozmowa z Prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej

Prezydent rozmawia przez telefon

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem o sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Uzgodniono, że władze ChRL będą pozytywnie odnosić się do polskich wniosków o zakup m.in. środków ochrony osobistej.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.