Środa, 18 stycznia 2012

Inauguracja Roku Janusza Korczaka

Pierwsza Dama wzięła w środę w Belwederze udział w konferencji inaugurującej obchody Roku Janusza Korczaka. Anna Komorowska jest przewodniczącą Komitetu Honorowego Roku Janusza Korczaka. 

 

- Idee Korczaka rozchodzą się po świecie są nie tylko przyjmowane jako teoria, ale i wprowadzane w życie. Możemy być jako Polacy z tego dumni - powiedziała Anna Komorowska.

 

Podczas środowej konferencji Pierwsza Dama uruchomiła oficjalną stronę internetową obchodów: www.2012korczak.pl. Można na niej przeczytać m.in. biografię Janusza Korczaka, jego wykłady, myśli, a także zapoznać się z kalendarium obchodów Roku.

 

W czwartek na fasadzie Pałacu Prezydenckiego będzie można oglądać okolicznościową iluminację związaną z obchodami Roku Janusza Korczaka.

 

W 2012 roku upływa 70 lat od tragicznej śmierci Janusza Korczaka w nazistowskim obozie zagłady w Treblince. Mija jednocześnie 100 lat od założenia Domu Sierot w Warszawie przy ulicy Krochmalnej (teraz jest to ulica Jaktorowska), unikalnej placówki wychowawczej dla dzieci żydowskich, w której Janusz Korczak budował i rozwijał idee pedagogiczne wykraczające poza standardy opieki wychowawczej tamtych lat.

 

Zobacz przesłanie Pierwszej Damy z okazji obchodów Roku Janusza Korczaka:

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.