Wtorek, 11 listopada 2014

Msza św. za Ojczyznę z udziałem prezydenta

We wtorek rano, w 96. rocznicę odzyskania niepodległości Polski w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Wziął w niej udział Prezydent RP Bronisław Komorowski z małżonką.

 

- Narodowe Święto Niepodległości ma obudzić poczucie odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim jest ojczyzna - podkreślił w homilii biskup polowy WP Józef Guzdek. Biskup wskazał, że w dniu Narodowego Święta Niepodległości przywołujemy trudne doświadczenia historyczne.

 

- Czynimy to również po to, by obudzić poczucie odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim jest ojczyzna. Ważne jest nasze wzruszenie przy zapalaniu zniczy na grobach bohaterów. Ważna będzie także zaduma przy składaniu kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, w miejscu upamiętnienia wszystkich obrońców Rzeczypospolitej. Ale ważniejsze będzie to, co po zakończeniu uroczystości będziemy chcieli zrobić z naszym życiem - mówił. bp polowy.

 

Zobacz także:Wieniec przed pomnikiem Józefa PiłsudskiegoNa uroczystości obecni byli także m.in. szef BBN Stanisław Koziej, ministrowie w Kancelarii Prezydenta RP i doradcy prezydenta, a także szef MON, wicepremier Tomasz Siemoniak.

 

Rano prezydent złożył wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego na stołecznym placu imienia marszałka.

 

W południe odbyła się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, skąd następnie ruszył marsz "Razem dla Niepodległej".

(inf. własna, PAP)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.