Środa, 24 czerwca 2015

Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich jednogłośnie przyjęła sprawozdanie budżetowe KPRP za 2014 rok

W dniu 24 czerwca 2015 r. Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich jednomyślnie pozytywnie zaopiniowała dla Komisji Finansów Publicznych sprawozdanie z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 r. wraz z Analizą Najwyższej Izby Kontroli w części 01 – Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W posiedzeniu komisji wziął udział Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz, który szczegółowo omówił wykonanie budżetu państwa przez Kancelarię Prezydenta RP w 2014 r.

 

Reprezentujący na posiedzeniu Najwyższą Izbę Kontroli Stanisław Jarosz – Dyrektor Departamentu Budżetu i Finansów, przedstawił z kolei szczegółową informację na temat zakończonej kontroli wykonania budżetu państwa w 2014 r. – w wyniku której funkcjonowanie Kancelarii Prezydenta RP zostało ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli na najwyższą możliwą ocenę. Co najważniejsze, to czwarty rok z rzędu, kiedy Kancelaria Prezydenta RP otrzymuje najwyższe noty za gospodarowanie środkami publicznymi w ramach kontroli wykonania budżetu państwa, gdzie w dotychczasowej historii, poza wymienionym okresem, tylko w dwóch przypadkach udało się uzyskać taką ocenę, w roku 2001 i 2003.Zobacz także:NIK o funkcjonowaniu Kancelarii Prezydenta RP w 2014 roku

 

Następnie obecni na posiedzeniu posłowie – bez jakiejkolwiek dyskusji – jednomyślnie pozytywnie zarekomendowali dla Komisji Finansów Publicznych przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu państwa w 2014 r. w części 01 – Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.