Poniedziałek, 23 lipca 2012

„Nowoczesny Patriotyzm" pod patronatem prezydenta

Prezydent Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem program „Nowoczesny Patriotyzm” realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu.  W ramach programu ministrowie w Kancelarii Prezydenta i doradcy Bronisława Komorowskiego na spotkaniach z młodzieżą będą rozmawiać o patriotyzmie oraz dzielić się wiedzą.

 

Celem programu jest między innymi upowszechnianie wiedzy o patriotyzmie, kształtowanie postaw dzieci i młodzieży oraz poznawanie lokalnych tradycji patriotycznych. W trakcie projektu wolontariusze Fundacji  zrealizują 12 miniprojektów edukacyjnych na terenie wybranych szkół. 

 

Do września br. Ministrowie Kancelarii Prezydenta RP oraz Doradcy Prezydenta RP jako Honorowi Wolontariusze programu będą spotykać się z młodzieżą szkolną, by rozmawiać o pojęciu nowoczesnego patriotyzmu oraz dzielić się doświadczeniem z działalności publicznej. Pierwsze spotkania już w piątek 27 lipca.  Zobacz szczegóły.

 

Fundacja Rozwoju Wolontariatu powstała w 2010 roku. Głównym celem jej działalności jest tworzenie warunków dla systematycznego, trwałego, opartego o wiedzę rozwoju wolontariatu w Polsce.

 

Prezydent Bronisław Komorowski wielokrotnie angażował się w działania promujące dumę z narodowych sukcesów oraz  nowoczesny patriotyzm. Wśród realizowanych projektów jest m.in.  akcja „Kotylion na 11 listopada”, w ramach której prezydent zapraszał szkoły w całej Polsce oraz polskie szkoły za granicą do wspólnych przygotowań biało-czerwonych kotylionów.  W kolejną odsłonę inicjatywy - akcję „Majówka z Polską” –  obok szkół włączyły się także polskie samorządy. Na biało-czerwono, obok Pałacu Prezydenckiego i Pałacu Kultury i Nauki, rozbłysły wtedy najważniejsze budynki w kilkunastu największych miastach Polski. Zobacz także:Prezydent: Przypnijcie biało-czerwone kotylionyPodświetlenie Pałacu: Barwy narodowe i godło

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.