Piątek, 16 grudnia 2011

Konkurs na projekty usprawniające pracę KPRP rozstrzygnięty

„Kancelaria Prezydenta RP przyjazna matkom”, „Przy wspólnym stole”, „Informator pracownika” – to tytuły trzech najlepszych projektów wyróżnionych w konkursie dla pracowników Kancelarii Prezydenta RP, Centrum Obsługi KPRP i Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Ogłoszony przez Szefa Kancelarii Prezydenta RP w październiku konkurs służył wyłonieniu najlepszych pomysłów na rozwiązania usprawniające pracę Kancelarii, współpracę pomiędzy biurami lub zawierające propozycje dodatkowego wykorzystania kompetencji, pasji i zainteresowań pracowników. Jego celem było m.in. poszukiwanie propozycji na nowe projekty związane z promocją ważnych dla prezydenta Bronisława Komorowskiego wartości – takich jak pozytywny, radosny patriotyzm, czy dialog i budowanie porozumienia ponad podziałami. Mile widziane były projekty angażujące zewnętrznych partnerów i organizacje. „Jestem przekonany, że macie również pomysły na realizowane wewnątrz lub na zewnątrz Kancelarii inicjatywy, które wpiszą się w misję KPRP – jako nowoczesnego, przyjaznego dla obywateli i pracowników miejsca” – napisał minister Jacek Michałowski w liście inaugurującym konkurs.

Do konkursu zgłoszono aż 51 projektów, w których przygotowanie zaangażowało się ponad sto osób. Pomysły dotyczyły wielu kategorii tematycznych, m.in.: nowoczesnego patriotyzmu, współpracy zagranicznej, Polonii, konkursów dla dzieci i młodzieży oraz szeroko rozumianego obszaru działalności kulturalnej. Wyboru nagrodzonych projektów dokonał Szef KPRP na podstawie rekomendacji grupy ekspertów.

Nagrodzone projekty:

Ponadto wyróżniono również kilka innych projektów: „Przy wspólnym stole”, „Patriotyzm jest fajny”, „Poczet polskich państwowców”, „Get to know Poland”, „Letnie spotkania z historią”, „Kancelaria z klimatem”, „Promocja żywności i tradycji”, „Współpraca operacyjna Kancelarii Głów Państw” i „Spotkania z Polską”.

Ogłaszając wyniki, podczas spotkania świątecznego z pracownikami, minister Jacek Michałowski bardzo serdecznie podziękował wszystkim osobom biorącym udział w konkursie za kreatywność i zaangażowanie. Zapowiedział także chęć realizacji jak największej liczby zaproponowanych projektów i kolejny konkurs w 2012 roku.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.