Piątek, 25 listopada 2011

Wizyta studyjna delegacji z Ukrainy

W dniach 21-25 listopada przebywała w Polsce, z wizytą studyjną poświęconą problematyce samorządowej, delegacja z Ukrainy. Goście, którzy przyjechali na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP, odwiedzili szereg ministerstw oraz jednostek samorządu terytorialnego i spotkali się z ekspertami zajmującymi się problematyką samorządową. Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń w tym obszarze w ramach przygotowań do reformy samorządowej na Ukrainie.

 

Delegacja spotkała się z Szefem Kancelarii Prezydenta RP, Jackiem Michałowskim, Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Olgierdem Dziekońskim, Doradcami Prezydenta RP: prof. Jerzym Regulskim, prof. Michałem Kuleszą i Henrykiem Wujcem. Goście uczestniczyli także w spotkaniach z udziałem dra Jerzego Stępnia, byłego Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i Dyrektora Instytutu Przestrzeni Obywatelskiej i Polityki Społecznej z Uczelni Łazarskiego, Grzegorza Kubalskiego, eksperta Związku Powiatów Polskich, a także w sesji poświęconej współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi, która zgromadziła przedstawicieli obu tych sfer.

 

W ramach wizyty studyjnej grupa spotkała się z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Finansów. Odwiedziła także Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Mazowiecki Urząd Wojewódzki oraz urzędy i wybrane obiekty Dzielnicy Bemowo i Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Goście z Ukrainy zwiedzili ponadto Muzeum Powstania Warszawskiego, warszawskie Stare Miasto oraz Pałac Prezydencki.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.