Poniedziałek, 12 września 2011

Finał konkursu „Historia Bliska” pod patronatem Prezydenta RP

Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski uczestniczył w poniedziałek w finałowej gali XV edycji konkursu „Historia Bliska”, nad którym patronat honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Uroczystość odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego.

 

W organizację konkursu zaangażowało się wspólnie kilka instytucji: Ośrodek KARTA, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum II Wojny Światowej, Fundacja Batorego oraz Urząd Miasta Warszawy wraz z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

 

- Cel najważniejszy, czyli edukacja o tym, co wydarzyło się w przeszłości - jest szczególnie drogi Panu Prezydentowi, który również jest historykiem. Historia to nie tylko jego wykształcenie, ale też pasja i powołanie – mówił podczas uroczystości Minister Jacek Michałowski. Zaznaczył, że historia jest ważna nie tylko dla przeszłości, ale także dla przyszłości. - Należy wyciągać z niej wnioski, uczyć się z niej, jak żyć tu i teraz – podkreślił Szef Kancelarii Prezydenta RP.

 

Laureatami konkursu zostali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy przedstawili najlepsze prace na jeden z proponowanych tematów:
1. Dzieci wojny - żołnierze i ofiary
2. Szkolna fotografia - wojenne losy kolegów, przyjaciół, nauczycieli
3. Spotkania w XX wieku: Polacy-Rosjanie - przyjaciele, wrogowie, sąsiedzi?
4. Warszawa zbudowana, zburzona, odbudowywana - moje miejsca i w tych miejscach ludzie
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.