Czwartek, 9 czerwca 2011

Archiwum Prezydenta RP pierwszy raz na Pikniku Archiwalnym

Archiwum Prezydenta RP po raz pierwszy zaprezentuje się na II Warszawskim Pikniku Archiwalnym. W sobotę (11 czerwca) w zabytkowych wnętrzach Pałacu Staszica przy Nowym Świecie będzie można zobaczyć dwie ekspozycje wybranych dokumentów archiwalnych:

  1. Ze świata dyplomacji – korespondencja Przewodniczących Rady Państwa i Prezydentów RP z Głowami innych Państw
  2.  Jan Paweł II – korespondencja z władzami PRL i RP

II Warszawski Piknik Archiwalny odbywa się w związku z przypadającym 9 czerwca Międzynarodowym Dniem Archiwów. Organizatorem jest Polska Akademia Nauk – Archiwum w Warszawie wraz z Polskim Towarzystwem Archiwalnym. W czasie tegorocznego pikniku zostanie zapewnionych wiele wrażeń historyczno-naukowych takich jak: wystawy, pokazy, prelekcje, projekcje filmowe, jak też i chwil relaksu i odprężenia w miłej, artystycznej atmosferze, przy muzyce, ciekawych stoiskach artystycznych i domowych specjałach kawiarenki archiwalnej i kuchni regionalnej.
 

Zaprezentowane zostaną nagrania filmowe i dźwiękowe z archiwalnych zasobów Polskiego Radia i Filmoteki Narodowej. Przewidziane są ekspozycje dokumentów dotyczących znanych osób lub wydarzeń, pochodzące z zasobu archiwów: Polskiej Akademii Nauk, Zamku Królewskiego, Głównego Akt Dawnych, Sejmu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowego, Teatru Wielkiego, Ośrodka KARTA i wielu, wielu innych znanych instytucji, które wyraziły zgodę na udostępnienie swoich skarbów archiwalnych.
 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia ekspozycji, 11 czerwca br., w godz. 10.30-16.30
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.