Poniedziałek, 17 września 2012

Zwycięski wieniec dożynkowy w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim obok prezydenckiego proporca stanął wieniec województwa dolnośląskiego (gmina Bolesławiec, miejscowość Kraśnik Dolny), który zwyciężył w Konkursie o nagrodę Prezydenta RP na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy.

 

Podczas niedzielnych uroczystości dożynkowych prezydent Bronisław Komorowski zaznaczył, że najwspanialszy tegoroczny wieniec dożynkowy będzie wyeksponowany w odpowiednio godny sposób w ważnym miejscu w Pałacu Prezydenckim – obok proporca prezydenckiego, który uratowany z Zamku Królewskiego przetrwał II wojnę światową. Prezydent podkreślił, że wieniec zawsze staje w tym miejscu, „aby wszyscy pamiętali, że trud polskiego rolnika jest fundamentem wolności, niepodległości i dobrej przyszłości całej Ojczyzny”.

 

Prezydent dziękując za wszystkie przygotowane wieńce powiedział w każdym z kłosów, w każdym z ziaren zawartych w tych pięknych wieńcach z całej Polski jest cząstka trudu rolniczego, jest także cząstka marzenia o wsi polskiej, która się modernizuje, zmienia, z poszanowaniem dla tradycji, z oparciem o ten fundament doświadczeń poprzednich pokoleń, o ten fundament kultury narodowej.

 

W konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy udział wzięły wszystkie województwa. Wśród laureatów znalazło się również województwo lubelskie  II miejsce oraz województwo warmińsko-mazurskie – III miejsce.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.