FDP: Młodzież wiejska – szanse i wyzwania

W sobotę, w przeddzień Dożynek Prezydenckich w Spale odbyła się - z udziałem Pierwszej Damy Anny Komorowskiej - konferencja w ramach Forum Debaty Publicznej pt. „Młodzież wiejska – szanse i wyzwania”. W debacie udział wzięli młodzi przedsiębiorcy działający na obszarach wiejskich, którzy podzielili się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami.


Anna Komorowska pogratulowała uczestnikom debaty ich siły i zaangażowania w wykonywaną pracę. - Jestem pod wielkim wrażeniem Państwa dokonań – powiedziała. - Państwa przykłady pokazują, jak ważna jest motywacja, chęć do działania – mówiła Pierwsza Dama.

 

Według Małżonki Prezydenta RP najważniejsze jest „by chciało się chcieć”, chociaż ważne jest również wsparcie – przede wszystkim rodziny, ale także lokalnych społeczności. Anna Komorowska zwróciła uwagę na istotną rolę lokalnych liderów, którzy dzięki swoim doświadczeniom i osiągnieciom mogą motywować innych do podjęcia działań. Pierwsza Dama podkreślała, jak istotne jest odpowiednie wykorzystanie możliwości, które stwarza Unia Europejska. Warto mądrze gospodarować środkami finansowymi, jednocześnie nie zapominając o tradycji, w myśl hasła „tradycyjnie nowocześni”.


Podczas debaty uczestnicy starali się znaleźć odpowiedź na pytania:

1. Jakie możliwości rozwoju oferuje polska wieś młodym ludziom?
2. Czy wieś może być innowacyjna i atrakcyjna dla młodych ludzi?
3. Jaka jest rola organizacji pozarządowych w realizacji aspiracji młodych ludzi na wsi?

Program konferencji:

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.