Województwo mazowieckie

Karty powiatowe:

 1. powiat wołomiński

 

Karty prowadzone przez samorządy lokalne:

 1. Błonie,
 2. Ciechanów,
 3. Garwolin,
 4. Grodzisk Mazowiecki,
 5. Góra Kalwaria,
 6. Izabelin,
 7. Jabłonna,
 8. Jaktorów,
 9. Konstancin-Jeziorna,
 10. Klembów,
 11. Kozienice,
 12. Legionowo,
 13. Leszno,
 14. Lesznowola,
 15. Łomianki,
 16. Marki,
 17. Michałowice,
 18. Milanówek,
 19. Mińsk Mazowiecki,
 20. Mława,
 21. Mszczonów,
 22. Nieporęt,
 23. Nowa Sucha,
 24. Nowy Dwór Mazowiecki,
 25. Ostrołęka,
 26. Ostrów Mazowiecka,
 27. Otwock,
 28. Ożarów Mazowiecki,
 29. Piaseczno,
 30. Płock,
 31. Płońsk,
 32. Poświętne,
 33. Pułtusk,
 34. Radom,
 35. Radziejowice,
 36. Radzymin,
 37. Rzekuń,
 38. Serock,
 39. Siedlce,
 40. Sochaczew - gmina,
 41. Sochaczew - miasto,
 42. Sokołów Podlaski,
 43. Teresin,
 44. Warszawa,
 45. Węgrów,
 46. Wieliszew,
 47. Wołomin,
 48. Wyszków,
 49. Ząbki,
 50. Zielonka,
 51. Zwoleń,
 52. Żabia Wola.

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

 

Powiat wołomiński, województwo mazowieckie, Powiatowa Karta Dużej Rodziny TAKrodzina.pl
aktualizacja: 19 lutego 2014 r.

Powiatowa Karta Dużej Rodziny TAKrodzina.pl wydawana jest od 18 października 2013 r. Kartę może otrzymać każdy członek rodziny wielodzietnej, w tym wielodzietnej rodziny zastępczej, zamieszkałej na terenie powiatu wołomińskiego i zameldowanej pod wspólnym adresem, pod warunkiem, że gmina, na terenie której zameldowana jest rodzina wielodzietna, przystąpiła do Programu Powiatowej Karty Rodziny. Za rodzinę wielodzietną uznaje się rodzinę składającą się z rodziców/jednego rodzica, wychowujących 3 i więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do lat 25 jeśli uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego. Karta wydawana jest na okres 2 lat. Wydanie Karty jest bezpłatne. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.

Wszystkie gminy, które przystąpiły do programu zwracają posiadaczom Karty wychowującym co najmniej czworo dzieci (Karta 4+) część kosztów zakupu imiennego okresowego biletu autobusowego lub kolejowego na dojazd do pracy lub szkoły, oferowanego przez transport publiczny przez podmioty świadczące usługi na terenie powiatu wołomińskiego w ramach linii komunikacyjnych, których przynajmniej część przebiega przez teren tego powiatu.
Posiadacze Karty mogą korzystać z ulg i zniżek oferowanych im przez własną gminę oraz z niektórych ulg i zniżek oferowanych przez inne gminy z terenu powiatu, które przystąpiły do programu. Uprawnienia przysługujące wszystkim posiadaczom Karty to:

Do programu przystąpiło 7 z 12 gmin powiatu. Na zadania związane z realizacją Karty otrzymują one od powiatu 40% kosztów realizowanego zadania (w tym na zakup biletu na dojazd do pracy lub szkoły).

Wydano 1 250 Kart dla 230 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych powiatu wołomińskiego.

Góra strony

 

 

Błonie, województwo mazowieckie, Błońska Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Błońska Karta Dużej Rodziny 3+ wydawana jest od 8 listopada 2012 roku. Operatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym na terenie Gminy Błonie (także rodzinom zastępczym), składającym się z rodziców/rodzica mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, jeżeli dziecko uczy się albo studiuje. Karta wydawana jest na okres jednego roku i ważna jest od 1 października do 30 września roku następnego. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy programu oferują zniżki na zabiegi medycyny estetycznej, dermatologiczne, kosmetyczne, na organizację imprez okolicznościowych i wstęp na salę zabaw, na wypożyczenie sprzętu dla dzieci i matek karmiących. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić produkty spożywcze, żywność dietetyczną i suplementy diety, artykuły dla dzieci i niemowląt oraz wyroby artystyczne.

Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Błoniu.

Góra strony

 

 

Ciechanów, województwo mazowieckie, Ciechanowska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 czerwca 2014 r.

Ciechanowska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 czerwca 2014 r. Koordynatorem programu jest Wydział Współpracy Lokalnej i Zagranicznej Urzędu Miasta. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym – w tym zastępczym – zameldowanym i faktycznie zamieszkującym w mieście Ciechanów, mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna przez 12 miesięcy. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych:

Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Ciechanów.

Góra strony

 


Garwolin, województwo mazowieckie, 3+ Liczna Rodzina

aktualizacja: 16 czerwca 2014 r.

Karta "3+ Liczna Rodzina" wydawana jest od 1 września 2010 roku. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta przysługuje rodzinom – także zastępczym – mieszkającym na terenie Miasta Garwolin, w których na utrzymaniu pozostaje co najmniej troje dzieci w wieku do lat 18 lub do lat 25, jeśli się uczą lub studiują albo posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Karta wydawana jest bezpłatnie i jest ważna przez okres trzech lat lub krócej – na okres spełnienia warunków uczestnictwa w programie. W przypadku osób uczących się w wieku pomiędzy 18 a 25 rokiem życia karta wydawana jest na okres jednego roku szkolnego lub akademickiego. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych dla wszystkich posiadaczy Karty to:

Ponadto partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na terapię psychologiczną i logopedyczną, na usługi gastronomiczne i fryzjerskie.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Garwolina.

Góra strony

 


Grodzisk Mazowiecki, województwo mazowieckie, Karty Dużej Rodziny 3+ i 4+
aktualizacja: 14 stycznia 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 18 grudnia 2008 r. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym z co najmniej 3 dzieci w wieku do lat 18, lub do lat 24 jeśli kontynuują naukę, mieszkającym na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki. Mogą otrzymać ją także rodziny zastępcze. Operatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Karty wydawane są na czas określony uzależniony od wieku dzieci, jednak nie dłuższy niż 3 lata.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych zróżnicowane są w zależności od liczby dzieci na utrzymaniu:

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. ulgi w opłatach za niepubliczne przedszkola, za usługi medyczne, stomatologiczne i rehabilitacyjne, za udział w  warsztatach terapeutycznych dla rodziców i w grupach wsparcia dla matek, za bilety na imprezy  sportowe oraz zwolnienie z opłat członkowskich w klubie sportowym, za kursy językowe, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, korepetycje, korzystanie z centrum zabaw, za pobyt w ośrodku wypoczynkowym i na letnich obozach dla dzieci i młodzieży, za usługi informatyczne, pralnicze, motoryzacyjne, gastronomiczne. Oferują też niższe ceny na towary spożywcze, art. szkolne, papiernicze, elektryczne, grawerskie, przemysłowe, chemiczne, budowlane, zabawki, zdrową żywność, za dostęp do Internetu, xero i fax, za naprawy rowerów i inne. 

Od początku funkcjonowania Programu wydano 20 138 Kart 3+ (dla 421 rodzin) oraz 814 Kart 4+ (dla 126 rodzin).
Więcej o Karcie na stronach internetowych Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Góra strony

 

 

Góra Kalwaria, województwo mazowieckie, Karta Rodziny

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Rodziny wydawana jest od 9 września 2013 roku. Operatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym na terenie Gminy Góra Kalwaria i wskazującym tę gminę jako miejsce zamieszkania dla celów opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych (także rodzinom zastępczym), składającym się z rodziców/rodzica mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia – jeżeli dziecko uczy się albo studiuje. Karta ważna jest przez jeden rok od daty wydania. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Więcej o Karcie na stronach internetowych urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Góra strony

 


Izabelin, województwo mazowieckie, Karta Rodziny 3+ i Karta Rodziny 4+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Rodziny 3+/4+ wydawana jest od kwietnia 2013 roku. Operatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym i rozliczającym się z podatku dochodowego na terenie Gminy Izabelin, składającym się z rodziców/rodzica mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia – jeżeli dziecko uczy się albo studiuje. Karta wydawana jest na okres do trzech lat, stosownie do występowania okoliczności uprawniających do udziału w programie (liczba i wiek dzieci oraz kontynuowanie nauki). Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Od kwietnia 2013 r. wydanych zostało 210 Kart Rodziny 3+ oraz 4+ dla 41 rodzin. Koszty poniesione przez gminę w ciągu 3 kwartałów realizacji programu w 2013 r. to 4584 zł.
Więcej o Karcie na stronach internetowych GOPS Izabelin.

Góra strony

 


Jabłonna, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od czerwca 2013 roku. Operatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom, także zastępczym, mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, jeśli kontynuują one naukę, zameldowanym na terenie gminy Jabłonna, rozliczającym się z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) w Urzędzie Skarbowym w Legionowie oraz opłacającym w gminie Jabłonna podatki i opłaty lokalne. Karta ważna jest od roku do trzech lat – w zależności od wieku dziecka. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy programu oferują rabaty na czesne w niepublicznym przedszkolu i niepublicznej szkole wyższej, na porady, konsultacje i terapie w poradni zdrowia psychicznego, na usługi centrum rozrywki i usługi fryzjerskie. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić artykuły spożywcze oraz artykuły dla dzieci i niemowląt.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Jabłonna.

Góra strony

 


Jaktorów, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny 3+ i Karta Dużej Rodziny 4+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Dużej Rodziny 3+/4+ wydawana jest od 19 czerwca 2012 roku. Operatorem programu jest Urząd Gminy. Karta przysługuje rodzinom mieszkającym na terenie gminy Jaktorów (dzieci i co najmniej jedno z rodziców musi posiadać stałe zameldowanie na terenie gminy Jaktorów) oraz  wychowującym troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje i nie osiąga stałych dochodów. Karta ważna jest na czas określony nie przekraczający trzech lat. Okres ważności karty ustalany jest z uwzględnieniem składu rodziny, wieku dzieci oraz kontynuowania przez nie nauki. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy programu oferują rabaty na usługi stomatologiczne, zajęcia taneczne i sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zniżki w opłatach za wypoczynek w prywatnym ośrodku wczasowym oraz za wstęp na salę zabaw dla dzieci. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić zabawki, elektronarzędzia, artykuły budowlane i materiały dekoracji wnętrz. Z Karty Dużej Rodziny korzysta 910 osób ze 177 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy w Jaktorowie

Góra strony

 


Konstancin-Jeziorna, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od marca 2013 roku. Operatorem programu jest Wydział Oświaty, Kultury i Zdrowia Urzędu Miejskiego. Karta przysługuje rodzinom, których wszyscy członkowie mieszkają na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna (z wyjątkiem dzieci uczących się lub studiujących, które ze względu na miejsce pobierania nauki mogą okresowo mieszkać w innej miejscowości) i dla których właściwym urzędem skarbowym do rozliczenia podatku dochodowego jest urząd skarbowy właściwy dla gminy Konstancin-Jeziorna, składającym się z rodziców (prawnych opiekunów) i co najmniej trójki dzieci, będących na wspólnym utrzymaniu w wieku do 18 roku życia lub do ukończenia 24 roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje. Karta ważna jest do końca roku kalendarzowego, w którym została wydana. Każdy uprawniony, który ukończył siedem lat otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy programu oferują rabaty na czesne i wpisowe w niepublicznych przedszkolach, ulgi w opłatach za prowadzone w tych placówkach zajęcia dodatkowe, wycieczki itp., możliwość okresowego zawieszenia czesnego oraz zniżkowe bilety wstępu i zniżki na napoje i słodycze na sali zabaw.
Więcej o Karcie na stronach internetowych urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Góra strony

 


Klembów, województwo mazowieckie, Powiatowa Karta Rodziny TAKrodzina.pl w Gminie Klembów
aktualizacja: 19 lutego 2014 r.

Powiatowa Karta Rodziny TAKrodzina.pl w Gminie Klembów, na mocy porozumienia z Powiatem Wołomińskim, wydawana jest od 23 grudnia 2013 r. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym (także rodzinom zastępczym), zameldowanym na terenie Gminy Klembów, składającym się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu co najmniej 3 dzieci w wieku do 18 lat lub do lat 25 w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Operatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta wydawana jest na okres 2 lat. Dokument ten jest bezpłatny. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty Rodziny w obiektach samorządowych:

W rodzinach z co najmniej 4 dzieci (Karta 4+) Karta jest podstawą do zwrotu połowy kosztów zakupu imiennego okresowego biletu autobusowego lub kolejowego na dojazd do pracy lub szkoły, oferowanego przez transport publiczny przez podmioty świadczące usługi na terenie Powiatu Wołomińskiego w ramach linii komunikacyjnych, których przynajmniej część przebiega przez teren powiatu. (Na sfinansowanie tego rozwiązania gmina otrzymuje – na mocy porozumienia z Powiatem – dotacje na pokrycie 40% ponoszonych kosztów.)


W Programie wydano 130 Kart w tym: 78 kart dla rodzin z 3 dzieci, 40 kart dla rodzin z 4 dzieci i 12 kart dla rodzin z 5 dzieci.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Gminy Klembów.

Góra strony

 

 

Kozienice, województwo mazowieckie, Kozienicka Karta Rodziny

aktualizacja:  19 czerwca 2014 r.

Kozienicka Karta Rodziny wydawana jest od sierpnia 2012 roku. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne składające się z rodziców lub opiekunów prawnych mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem Programu jest miejsko-gminny ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i jest ważna przez okres roku od daty jej wydania. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach samorządowych:

Więcej o karcie na stronach internetowych MGOPS w Kozienicach.

Góra strony

 


Legionowo, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 17 lutego 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 stycznia 2013 roku. Karta przysługuje rodzinom, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku  do 18 roku życia, lub do lat 24 jeśli się uczą lub studiują. Wszystkie dzieci i przynajmniej jeden rodzic muszą być zameldowani na terenie Legionowa. Karta obejmuje także rodziny zastępcze i samotnych rodziców z dziećmi. Koordynatorem Programu jest Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Karta jest ważna 1 rok lub 3 lata. Karty ważne 1 roku otrzymują rodziny, w których najstarsze dziecko ukończyło 15 rok życia, natomiast Karty ważne na okres 3 lat dostają rodzin, w których najstarsze dziecko nie ukończyło 15 roku życia. Dokumenty te wydawane są bezpłatnie. Otrzymują je indywidualnie wszyscy członkowie uprawnionej rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w opłacie za czesne w niepublicznych przedszkolach, ulgi w opłatach za korzystanie z punktów przedszkolnych, sal zabaw, klubu dziecięcego, za zajęcia sportowe, terapeutyczne, edukacyjne, za usługi rehabilitacyjne, stomatologiczne, za porady prawne, kursy językowe, zakupy i serwis w sklepach rowerowych, usługi optyczne, fryzjersko-kosmetyczne, hotelarskie i gastronomiczne, fotograficzne, florystyczne, pralnicze, usługi agencji reklamowej. Ponadto  mogą korzystać z rabatów na zakup zabawek, akcesoriów niemowlęcych, książek, akcesoriów komputerowych, zegarków, art. elektrotechnicznych oraz z rabatu w opłacie za korzystanie z Internetu.

W programie wydano 1799 Kart dla 325 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Miasta Legionowo.

Góra strony

 

 

Leszno, województwo mazowieckie, Karta Rodzina 3+

aktualizacja: 19 czerwca 2014 r.

 

Karta Rodzina 3+ wydawana jest od  1 kwietnia 2014 roku. Kartę może otrzymać rodzina zamieszkała na terenie Gminy Leszno (także rodzina zastępcza i członkowie rodzinnych domów dziecka), składająca się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje w trybie stacjonarnym. Koordynatorem Programu jest ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna jest przez rok. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach samorządowych:

Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Leszno.

Góra strony

 

 

Lesznowola, województwo mazowieckie, Lesznowolska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja:  19 czerwca 2014 r.

Lesznowolska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od  15 września 2012 roku. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym – także rodzinom zastępczym – posiadającym meldunek stały w Gminie Lesznowola lub rodzinom zamieszkującym teren Gminy Lesznowola i rozliczającym się w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie, mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem Programu jest gminny ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna od 1 października każdego roku do 30 września kolejnego roku, z możliwością przedłużenia ważności na kolejny rok. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu prowadzący działalność gospodarczą oferują posiadaczom Karty m.in. zwolnienie z opłaty wpisowej i zniżki w czesnym w niepublicznym przedszkolu, rabaty na konsultacje medyczne, badania laboratoryjne, zabiegi dermatologiczne i testy alergologiczne, na usługi stomatologiczne i protetyczne, masaże lecznicze, usługi kosmetyczne oraz na organizację rodzinnych imprez okolicznościowych. Ponadto posiadacze Karty taniej mogą kupić m.in. garnitury i koszule męskie oraz szczepionki. W Programie wydane zostały 1044 karty dla 197 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych GOPS w Lesznowoli.

Góra strony

 


Łomianki, województwo mazowieckie, Karta 3+ i 4+

aktualizacja: 10 lipca 2014 r.

Karta Rodziny 3+ i 4+  wydawana jest od 15 marca 2012 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, zamieszkałe na terenie Gminy Łomianki (także rodziny zastępcze), składające się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 26 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna od 1 stycznia do 31 grudnia każdego roku. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Więcej o karcie na stronach internetowych Gminy Łomianki.

Góra strony

 


Marki, województwo mazowieckie, Marecka Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 20 lutego 2014 r.

Marecka Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 października 2012 roku. Karta przysługuje rodzinom, które są zameldowane w Markach (także rodzinom zastępczym), składającym się z rodziców (jednego rodzica) i pozostających na ich utrzymaniu 3 i więcej dzieci w wieku do 21. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub do 24. roku życia jeżeli studiuje. Karta wydawana jest w Wydziale Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta. Karta jest ważna 1 rok. Dokumenty te wydawane są bezpłatnie. Otrzymują je indywidualnie wszyscy członkowie uprawnionej rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w opłacie za czesne w niepublicznym przedszkolu oraz szkole podstawowej i gimnazjum, za zabiegi medyczne, terapeutyczne, ulgi w opłatach za korzystanie z sal zabaw, ze świetlicy socjoterapeutycznej, rabaty na kursy językowe, zajęcia edukacyjne i sportowe, usługi mechaniki samochodowej, fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto  mogą korzystać z rabatów na zakup artykułów papierniczych i szkolnych, obuwia szkolnego, bielizny, artykułów spożywczych, dywanów, tkanin, żaluzji i rolet, pieczywa i wyrobów cukierniczych.

W programie wydano 615 Kart dla 191 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Miasta Marki.

Gmina Marki przystąpiła także do Powiatowej Karty Dużej Rodziny TAKrodzina.pl

Góra strony

 

 

Michałowice, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny Rodzina 3+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 września 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (także zastępcze),  mające na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje, zamieszkujące na terenie Gminy Michałowice i minimum jedno z rodziców musi rozliczać się z podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie. Koordynatorem programu jest gminny ośrodek pomocy społecznej. Karta – po dwa egzemplarze dla każdej rodziny – wydawana jest bezpłatnie i ważna od dnia wydania do dnia 30 września lub do dnia, w którym rodzina traci status rodziny wielodzietnej zgodnie z definicją określoną w programie.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Programem objętych jest 151 osób z 28 rodzin wielodzietnych.
Więcej o karcie na stronach internetowych GOPS w Michałowicach.

Góra strony

 


Milanówek, województwo mazowieckie, Milanowska Karta Rodziny 3+

aktualizacja: 10 lipca 2014 r.

Milanowska Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 1 stycznia 2014 roku. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, w tym rodziny zastępcze, zamieszkałe na terenie Miasta Milanówka, w których minimum jedno z rodziców/opiekunów posiada na terenie Miasta Milanówka zameldowanie na pobyt stały oraz minimum jedno z rodziców/opiekunów rozlicza się z Urzędem Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim, składające się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest ośrodek pomocy społecznej. Karta  wydawana jest bezpłatnie i ważna przez rok począwszy od daty wydania. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Od stycznia 2014 r. wydanych zostało 417 kart dla 77 uprawnionych rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Milanówka.

Góra strony

 


Mińsk Mazowiecki, województwo mazowieckie, Mińska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 30 czerwca 2014 r.

Mińska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 września 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, (w tym zastępcze), zamieszkałe w Mińsku Mazowieckim, bądź wskazujące w zeznaniu podatkowym Miasto Mińsk Mazowiecki jako miejsce zamieszkania, prowadzące wspólne gospodarstwo domowe z minimum trojgiem dzieci do ukończenia 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku dziecka kontynuującego naukę, niezależnie od ich sytuacji materialnej. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna przez rok począwszy od daty wydania. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w czesnym w prywatnych przedszkolach, rabaty na usługi medyczne, diagnostyczne, usługi stomatologiczne, na kursy językowe, na zajęcia edukacyjne dla dzieci, zniżki w opłatach za kursy języków obcych, zza zajęcia rekreacyjne i sportowe, za usługi gastronomiczne, krawieckie, fryzjerskie i inne. Posiadacze Karty mogą też taniej kupić m.in. odzież i obuwie, pościel, ręczniki, tekstylia, torby oraz artykuły papiernicze.
Programem zostało objętych 1206 osób z 235 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

Góra strony

 


Mława, województwo mazowieckie, Karta Rodziny 3+
aktualizacja: 20 lutego 2014 r.

Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 23 grudnia 2013 roku. Karta przysługuje zamieszkałym na terenie Miasta Mławy rodzinom wielodzietnym, składającym się z rodziców (jednego rodzica) i mającym na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do lat 18 lub do 24. roku życia, jeżeli dziecko uczy się lub studiuje. Program obejmuje także wielodzietne rodziny zastępcze. Karta wydawana jest w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Dokument ten, wydawany bezpłatnie, ważny jest 2 lata. Karty otrzymują indywidualnie wszyscy członkowie uprawnionej rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na zakup artykułów budowlanych i sanitarnych.

W programie wydanych zostało 65 kart dla 13 rodzin
Więcej o karcie na stronach internetowych Miasta Mława.

Góra strony

 

 

Mszczonów, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 30 czerwca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny „3+” wydawana jest od 1 maja 2012 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, (w tym zastępcze), zamieszkałe i zameldowane na terenie Gminy Mszczonów, składające się rodziców (lub z jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do 24 lat w przypadku dzieci uczących się. Koordynatorem programu jest miejski ośrodek pomocy społecznej. Karta  wydawana jest bezpłatnie. Okres ważności Karty, w granicach od 1 roku do 3 lat, ustala MOPS, uwzględniając wiek dzieci. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Programem zostało objętych 913 osób z 181 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych urzędu Miejskiego w Mszczonowie.

Góra strony

 


Nieporęt, województwo mazowieckie, Nieporęcka Karta Rodziny 3+

aktualizacja: 30 czerwca 2014 r.

Nieporęcka Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 1 stycznia 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, (w tym zastępcze), zamieszkałe w Gminie Nieporęt, składające się rodziców (lub z jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do 24 lat w przypadku dzieci uczących się. Koordynatorem programu jest Dział Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy oraz Urząd Stanu Cywilnego. Karta  wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez rok (jeśli najstarsze dziecko w rodzinie ukończyło 18 lat) lub przez trzy lata (jeśli najstarsze dziecko w rodzinie nie ukończyło 15 lat). Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty rabat na porady, konsultacje i terapię psychologiczną, na zajęcia rozwojowe dla dzieci, zniżki w opłatach za wstęp do parku linowego, na udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, na zajęcia w centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych, zniżki na usługi gastronomiczne, optyczne i krawieckie. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej kupić m.in. obuwie, artykuły niemowlęce i dziecięce, zabawki, pościel, zasłony i firany, okulary i inne.
Więcej o karcie na stronach internetowych urzędu Gminy Nieporęt.

Góra strony

 


Nowa Sucha, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 lipca 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny zamieszkałe na terenie gminy Nowa Sucha (także rodziny zastępcze), składające się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub 24. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność od 1 lipca do 30 czerwca kolejnego roku. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

W ciągu pierwszych sześć miesięcy funkcjonowania programu wydano 580 kart, dla około 150 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Nowa Sucha.

Góra strony

 


Nowy Dwór Mazowiecki, województwo mazowieckie, Nowodworska Karta Familijna

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Nowodworska Karta Familijna wydawana jest od października 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny zamieszkałe na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, składające się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta wydawana jest bezpłatnie, a ważność karty upływa 31 grudnia każdego roku, w którym jest realizowany program. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim.

Góra strony

 


Ostrołęka, województwo mazowieckie, Karta Wielkiej Rodziny
aktualizacja: 20 lutego 2014 r.

Karta Wielkiej Rodziny wydawana jest od 12 lipca 2012 roku. Karta przysługuje zamieszkałym na terenie miasta Ostrołęka rodzinom wielodzietnym, wychowującym troje i więcej dzieci w wieku do lat 18 lub do 25. roku życia jeżeli dziecko uczy się lub studiuje. Program obejmuje także wielodzietne rodziny zastępcze. Karta wydawana jest w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Karta jest ważna 1 rok i jest wydawana bezpłatnie. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w opłatach za udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, za zajęcia muzyczne oraz za usługi gastronomiczne. Ponadto mogą korzystać z rabatów przy zakupie odzieży, art. spożywczych i przemysłowych, komputerów, dewocjonaliów, mebli, paliw, stolarki budowlanej, farb i narzędzi.

W programie wydanych zostało 1 878 Kart dla członków 399 rodzin
Więcej o karcie na stronach internetowych MOPR w Ostrołęce.

Góra stronyOstrów Mazowiecka, województwo mazowieckie, Karta Rodzinna 3+
aktualizacja: 14 lutego 2014 r.

Karta Rodzinna 3+ wydawana jest od 29 października 2013 roku. Karta przysługuje zamieszkałym na terenie Miasta Ostrów Mazowiecka rodzinom wielodzietnym, wychowującym troje i więcej dzieci w wieku do lat 18 lub do 24. roku życia, jeżeli dziecko uczy się lub studiuje. Program obejmuje także wielodzietne rodziny niepełne (samotnych rodziców). Karta wydawana jest w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Karta jest ważna przez 3 lata i jest wydawana bezpłatnie. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

W Programie wydano 920 Kart dla 232 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych MOPS w Ostrowi Mazowieckiej.

Góra strony

 

 

Otwock, województwo mazowieckie, Otwocka Rodzina 3+

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 1 stycznia 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, czyli posiadające trójkę bądź więcej dzieci w wieku do 18. roku życia bądź do 25 roku życia – w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje, a także rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta wydawana jest bezpłatnie i otrzymuje ją każdy uprawniony członek rodziny. Kartę wydaje się na okres jednego roku lub na okres dłuższy w przypadku, gdy najstarsze spośród niepełnoletnich dzieci nie ukończyło 16. roku życia.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partner programu oferuje posiadaczom Karty rabaty na diagnostykę i zabiegi stomatologiczne dla dzieci i dorosłych.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Otwocka.

Góra strony

 


Ożarów Mazowiecki, województwo mazowieckie, Ożarowska Karta Rodziny 3+

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Ożarowska Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 27 marca 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, w tym zastępcze, zamieszkałe na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki, składające się z rodziców/rodzica lub opiekunów prawnych mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub do 24. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje oraz członkowie rodzinnego domu dziecka. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna jest przez rok. Otrzymuje ją każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty rabaty na diagnostykę i zabiegi stomatologiczne dla dzieci i dorosłych oraz na zajęcia sportowo-rekreacyjne.
Więcej o karcie na stronach internetowych urzędu Miejskiego w Ożarowie Mazowieckim.

Góra strony

 


Piaseczno, województwo mazowieckie, Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 kwietnia 2014 r.

Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 października 2012 r. Koordynatorem programu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom (także zastępczym) zamieszkującym na terenie gminy Piaseczno i płacącym w niej podatki, składająca się z rodziców/rodzica z co najmniej trojgiem dzieci na utrzymaniu w  wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia, gdy dziecko się uczy lub studiuje. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez okres 12 miesięcy od 1 października danego roku. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. zwolnienia z opłat wpisowych i zniżki na usługi niepublicznych przedszkoli (w tym 3-tygodniowy bezpłatny pobyt dziecka w czasie wakacji), zniżki na zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe, na korzystanie z sali zabaw dla dzieci, na udział w półkoloniach letnich i zimowych, na kursy, kolonie i obozy językowe, korepetycje i przygotowanie do egzaminów szkolnych, świadczenia medyczne, terapię sensoryczną, wypożyczenie sprzętu sportowego, na ubezpieczenie mieszkań i domów, usługi transportowe, korzystanie z obiektów wypoczynku rodzinnego, zajęcia taneczne, usługi motoryzacyjne, optyczne, kosmetyczne, gastronomiczne, naprawy obuwia czy dorabiania kluczy i inne. Mogą też zakupić taniej leki i środki medyczne, książki, gry, pyty z muzyką, pomoce edukacyjne, artykuły spożywcze, odzież i meble dla dzieci, sprzęt elektroniczny czy wyposażenie placów zabaw. 
Kartę Dużej Rodziny odebrało dotychczas  1658 osób z 333 rodzin 3+ oraz 671 osób ze 117 rodzin 4+.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Gminy Piaseczno.

Góra strony

 


Płock, województwo mazowieckie, Płocka Karta Familijna 3+

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Płocka Karta Familijna 3+ wydawana jest od 2012 r. Kartę mogą otrzymać zameldowane i faktycznie zamieszkujące w Płocku rodziny wielodzietne, w tym też zastępcze i podopieczni rodzinnych domów dziecka, mające na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Kartę przyznaje się wyłącznie rodzinom. W przypadku rodzin, gdzie partnerzy pozostają w związku nieformalnym o Kartę może ubiegać się rodzic minimum trójki dzieci. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna jest przez jeden rok. Otrzymuje ją każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty rabaty na podręczniki, książki i wydawnictwa książkowe, zniżkowe bilety do kina, na sale zabaw, na organizację imprez rodzinnych, na usługi optyczne oraz na sprzęt i odzież sportową.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Płock.

Góra strony

 


Płońsk, województwo mazowieckie, Rodzina 5+

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Karta Rodzina 5+ wydawana jest od 1 lipca 2011 roku. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie Płońska, składającą się z rodziców (jednego rodzica) mające na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub 24. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna jest przez rok. Otrzymuje ją każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na czesne w niepublicznym przedszkolu, na leczenie ortodontyczne, na odzież dziecięcą, bieliznę, kosmetyki, usługi fryzjerskie, gastronomiczne i artykuły jubilerskie. 
Z Karty korzysta ponad 350 osób z 60 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Płońsku.

Góra strony

 


Poświętne, województwo mazowieckie, Powiatowa Karta Rodziny 3+

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Powiatowa Karta Rodziny 3+ w Gminie Poświętne wydawana jest od 2 lipca 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne składające się z rodziców (jednego rodzica) mające na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Do liczby dzieci wlicza się te, co do których jeden lub oboje z opiekunów pełnią funkcję rodziny zastępczej. Koordynatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie. Otrzymuje ją każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Więcej o karcie na stronach BIP Urzędu Gminy Poświętne.

Góra strony

 


Pułtusk, województwo mazowieckie, Karta Rodzina 3+

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Karta „Rodzina 3+” wydawana jest od 2012 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne zamieszkujące teren gminy Pułtusk, mające na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie, na okres od roku do trzech lat – w zależności od wieku dzieci uprawnionych do udziału w programie. Kartę otrzymuje każdy z uprawnionych członków rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy biznesowi Programu oferują posiadaczom karty m.in. rabat w opłatach za usługi niepublicznego przedszkola, zniżki na ogłoszenia i reklamy w lokalnych gazetach, na rozliczenia podatkowe, usługi księgowo-kadrowe i na profesjonalne wsparcie przy zakładaniu własnej firmy. Posiadacze Karty mogą też taniej kupić książki i podręczniki szkolne oraz meble.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Pułtusku.

Góra strony

 


Radom, województwo mazowieckie, Karta Rodzina Plus

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Karta Rodzina Plus wydawana jest od 27 stycznia 2014 r. Kartę mogą otrzymać zamieszkujące na terenie miasta Radomia rodziny wielodzietne z minimum trojgiem dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 25. roku życia w przypadku dziecka kontynuującego naukę. Program obejmuje również rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka i placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego. Koordynatorem programu jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna do 31 grudnia każdego roku. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. rabat na usługi fotograficzne, kserograficzne i poligraficzne, na urządzenia sanitarne, wyposażenie łazienek, chemię budowlaną, na artykuły z oferty marketu spożywczo-przemysłowego i marketu budowlanego, na pobyty wypoczynkowe w stanicy wodnej, na spływy kajakowe i wypożyczenie kajaków, zniżkowe bilety do Aquaparku i centrum zabaw i rozrywki dla dzieci, rabaty na usługi myjni samochodowej oraz na ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne.
Więcej o karcie na stronach internetowych Miasta Radom.

Góra strony

 


Radziejowice, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Dużej Rodziny Trzy Plus wydawana jest od 1 czerwca 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny zamieszkałe na terenie gminy Radziejowice (także rodziny zastępcze) składające się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 26 roku życia, o ile uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Urząd Gminy. Karta wydawana na okres jednego roku: od 1 września do 31 sierpnia. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Radziejowice.

Góra strony

 


Radzymin, województwo mazowieckie, Powiatowa Karta Rodziny 3+

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Powiatowa Karta Rodziny TAKrodzina.pl wydawana jest od marca 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny zamieszkałe na terenie Gminy Radzymin i zameldowane pod wspólnym adresem na pobyt stały lub czasowy powyżej 3 miesięcy, składające się z rodziców lub jednego rodzica, wychowujących trójkę i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do ukończenia 25 roku życia, jeżeli dziecko, które ukończyło 18 lat uczy się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty lub przepisach o szkolnictwie wyższym. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta i Gminy. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządu miasta i gminy:

Ponadto posiadaczom Karty przysługują uprawnienia w ramach Karty Powiatowej:

Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta i Gminy Radzymin.

Góra strony

 

 

Rzekuń, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 19 maja 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny zamieszkujące na terenie Gminy Rzekuń, składające się z rodziców mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną imienną kartę.
Uprawnienia – wykupione przez Gminę w obiektach sąsiedniego samorządu – przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w opłacie za kursy języków obcych, rabaty na pomoc prawną udzielaną przez adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych. Posiadacze Karty mogą też taniej zakupić m.in. wyroby pończosznicze i materiały budowlane.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy w Rzekuniu.

Góra strony

 


Serock, województwo mazowieckie, Serocka Karta Dużej Rodziny 3+
aktualizacja: 14 lutego 2014 r.

Serocka Karta Dużej Rodziny 3+ wydawana jest od sierpnia 2012 roku. Karta przysługuje zamieszkałym na terenie Miasta i Gminy Serock rodzinom wielodzietnym, wychowującym troje i więcej dzieci w wieku do lat 18 lub do 24. roku życia, jeżeli dziecko uczy się lub studiuje. Program obejmuje także wielodzietne rodziny zastępcze. Karta wydawana jest w Ośrodku Pomocy Społecznej. Karta jest ważna od 1 roku do 3 lat. Okres ważności ustala OPS, uwzględniając wiek dzieci. Dokumenty te wydawane są bezpłatnie. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

W Programie wydano Karty dla 176 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych OPS w Serocku.

Góra strony

 

 

Siedlce, województwo mazowieckie, 3+ Siedlecka Duża Rodzina

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Programu „3+ Siedlecka Duża Rodzina” wydawana jest od 1 września 2011 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne i zastępcze – mieszkańcy miasta Siedlce – mające na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia, jeżeli dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną imienną kartę. Karta wydawana jest bezpłatnie na okres do osiągnięcia pełnoletniości jej posiadacza, a w przypadku osób pełnoletnich objętych Programem – na okres 2 lat.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na korzystanie z porad żywieniowych, geriatrycznych, na zajęcia edukacyjne dla dzieci, na usługi stomatologiczne, na diagnostykę medyczną, na zajęcia sportowe i rekreacyjne, usługi fryzjerskie, fotograficzne, gastronomiczne i inne. Posiadacze karty mogą też taniej kupić bilety do kina, artykuły rehabilitacyjne, ortopedyczne, leki, ubiory ślubne, odzież i obuwie, akcesoria dla dzieci i niemowląt, artykuły szkolne i podręczniki, książki, materiały biurowe oraz towary spożywcze i przemysłowe, materiały budowlane i inne. 
Programem objętych jest 3010 osób z 577 rodzin (stan w maju 2014 r.)
Więcej o karcie na stronach internetowych Miasta Siedlce.

Góra strony

 


Sochaczew - gmina, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od marca 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, czyli wychowujące troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia gdy dziecko uczy się lub studiuje, mieszkające na terenie Gminy Sochaczew. Koordynatorem programu jest Urząd Gminy. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partner programu oferuje posiadaczom Karty zniżki na zakup wyrobów drobiarskich.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Sochaczew.

Góra strony

 


Sochaczew - miasto, województwo mazowieckie, Sochaczewska Karta Rodziny

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Sochaczewska Karta Rodziny wydawana jest od 1 lipca 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, także zastępcze, wychowujące troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia gdy dziecko uczy się lub studiuje, mieszkające na terenie Miasta Sochaczew. Koordynatorem programu jest Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną Kartę. Karta zachowuje ważność do czasu ukończenia przez dziecko wieku uprawniającego do udziału w programie, a w przypadku rodziców – bezterminowo (przez cały okres zamieszkiwania w mieście).
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partner programu oferuje posiadaczom Karty zniżki w opłatach za usługi niepublicznego przedszkola, rabat na aktywację i abonament za dostęp do Internetu, na kursy językowe, na warsztaty naukowe dla dzieci w niepublicznym ośrodku edukacji i rozrywki, na zabiegi rehabilitacyjne, badania okulistyczne, na wstęp do sali zabaw, organizację okolicznościowych imprez, zniżki na zajęcia sportowo-rekreacyjne, na usługi dietetyka, gastronomiczne, fryzjerskie, florystyczne, fotograficzne, krawieckie, szewskie i inne. Posiadacze Karty mogą też taniej kupić podręczniki szkolne, artykuły papiernicze, wydawnictwa książkowe, artykuły dla dzieci, odzież, obuwie i sprzęt turystyczny, okulary, AGD, sprzęt oświetleniowy, kwiaty i dekoracje, kosmetyki, upominki, wyroby z drobiu i inne.
Do lipca 2014 r. w ramach programu wydano 2256 kart dla 282 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych urzędu Miejskiego w Sochaczewie.

Góra strony

 


Sokołów Podlaski, województwo mazowieckie, Sokołowska Rodzina 3+

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Programu „Sokołowska Rodzina 3+” wydawana jest od 1 września 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, zamieszkałe na terenie Miasta Sokołów Podlaski, składające się z rodziców (lub jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem Programu jest Urząd Miasta. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną Kartę. Karta wydawana jest na okres do osiągnięcia pełnoletniości dla nieletnich beneficjentów Programu oraz na okres dwóch lat dla pełnoletnich beneficjentów.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty zniżki w opłatach za wybrane usługi medyczne i stomatologiczne, na wypoczynek na harcerskich obozach letnich i zimowych, na kursy na prawo jazdy, na usługi telekomunikacyjne i akcesoria telefoniczne, na usługi gastronomiczne, transportowe, budowlane, rabat na stacji obsługi pojazdów i inne. Posiadacze Karty mogą też taniej kupić artykuły papiernicze, spożywcze, odzież i obuwie, sprzęt AGD i RTV, sprzęt komputerowy, lakiery samochodowe, artykuły chemiczno-przemysłowe, paliwa, towary z oferty marketu budowlanego i inne.
Do lipca 2014 r. w ramach programu wydano 1076 kart dla 213 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Sokołowa Podlaskiego.

Góra strony

 


Teresin, województwo mazowieckie, Teresińska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Teresińska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 stycznia 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (również rodziny zastępcze) w których wychowuje się troje lub więcej dzieci w wieku do 16 roku życia lub 24 roku życia, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem Programu jest Referat ds. Obywatelskich Urzędu Gminy. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje bezpłatnie własną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy Programu oferują posiadaczom Karty m.in. rabaty na zajęcia sportowe i rekreacyjne, wycieczki i wczasy rodzinne, na artykuły spożywcze, przemysłowe, odzież, bieliznę i obuwie, zniżki na usługi gastronomiczne, krawieckie, stomatologiczne, na naprawę sprzętu komputerowego, na usługi remontowo-budowlane, na kursy na prawo jazdy, kwiaty i inne. 
Więcej o karcie na stronach internetowych Gminy Teresin.

Góra strony

 


Warszawa, województwo mazowieckie, Warszawska Karta Rodzinna

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Program Warszawska Karta Rodziny realizowany jest od października 2013 r. Program skierowany jest do wszystkich dzieci zamieszkałych na terenie m.st. Warszawy, których rodzice, opiekunowie prawni rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie Miasta. Dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej korzystają z uprawnień do ukończenia 20 roku życia, a studenci do 26 roku życia. Własną kartę otrzymuje indywidualnie każde z uprawnionych do ulg dzieci i młodzieży.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta st. Warszawy.

Góra strony

 


Węgrów, województwo mazowieckie, Węgrów dla Rodziny 3+

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta „Węgrów dla Rodziny 3+” wydawana jest od lutego 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne zamieszkujące teren Węgrowa i mające na utrzymaniu troje i więcej dzieci do 18 roku życia lub do 24 roku życia, jeśli dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem Programu jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. Własną, indywidualną Kartę otrzymuje bezpłatnie każdy członek rodziny. Karta wydawana jest na okres trzech lat lub do momentu  posiadania uprawnień do korzystania z Programu
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy Programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na czesne w niepublicznych przedszkolach, rabat na usługi komputerowe, ulgowe bilety wstępu i rabat na organizację imprez okolicznościowych na sali zabaw, na usługi fryzjerskie i gastronomiczne, naprawę pojazdów i inne. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej kupić odzież, obuwie i akcesoria niemowlęce i dziecięce, zabawki, artykuły szkolne, książki, sprzęt komputerowy, perfumy, materiały budowlane, okna i drzwi oraz paliwa. 
Więcej o karcie na stronach internetowych Miasta Węgrów.

Góra strony

 


Wieliszew, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od stycznia 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, także zastępcze, mające na utrzymaniu troje i więcej dzieci do 18 roku życia lub do 24 roku życia, jeśli dziecko uczy się lub studiuje, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zameldowany na stałe na terenie Gminy Wieliszew. Koordynatorem Programu jest Urząd Gminy. Własną, indywidualną Kartę otrzymuje bezpłatnie każdy członek rodziny. Karta wydawana jest na rok.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy Programu oferują posiadaczom Karty m.in. rabat w opłatach za usługi niepublicznego przedszkola, na kursy językowe, zniżki na usługi logopedyczne, gastronomiczne i na wypożyczenie sprzętu wodnego. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej kupić odzież i obuwie dziecięce, akcesoria niemowlęce, artykuły biurowe, papiernicze, szkolne, książki, podręczniki, pomoce edukacyjne i inne.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Wieliszew.

Góra strony

 


Wołomin, województwo mazowieckie, Wołomińska Karta Rodziny

aktualizacja: 10 kwietnia 2014 r.

Wołomińska Karta Rodziny wydawana jest od lutego 2013 r. Kartę mogą otrzymać członkowie rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Wołomin, w tym rodziny zastępcze, składające się z rodziców/prawnych opiekunów, mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje oraz członków Rodzinnego Domu Dziecka. Koordynatorem programu jest Wydział Polityki Społecznej, Sportu i Edukacji Urzędu Miejskiego. Karta Dużej Rodziny zachowuje ważność przez rok. Wydawana jest bezpłatne. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty zniżki na grupowe kursy językowe, serwis sprzętu sportowego, rowerów, sprzętu komputerowego.  Posiadacze Karty mogą też taniej zakupić m.in. podręczniki, gry edukacyjne, artykuły papiernicze, odzież i obuwie, rowery i sprzęt sportowy, artykuły budowlane, sprzęt RTV i AGD.
W Programie wydanych zostało dotychczas 2057 kart dla 414 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy i Miasta Wołomin.

Góra strony

 


Wyszków, województwo mazowieckie, Wyszkowska Karta Rodziny

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Wyszkowska Karta Rodziny wydawana jest od 1 czerwca 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny, także zastępcze, zameldowane na terenie Gminy Wyszków, mające na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia (jeśli dziecko uczy się, bądź studiuje). Koordynatorem Programu jest Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Gminy. Własną, indywidualną Kartę otrzymuje bezpłatnie każdy członek rodziny. Karta ważna jest przez rok od daty wydania.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom karty m.in. zniżki w opłatach za zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, w czesnym w niepublicznym przedszkolu, na pomoc prawną udzielaną przez adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych, na serwis komputerów, zakup ulgowych biletów wstępu na mecze siatkarskie, rabaty na noclegi w ośrodku agroturystycznym, wypożyczenie sprzętu pływającego, na usługi gastronomiczne, fotograficzne, optyczne, kosmetyczne, fryzjerskie, na szkolenie psów. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej kupić artykuły spożywcze, akcesoria dziecięce, zabawki, rowery i akcesoria rowerowe, meble, podręczniki, artykuły szkolne i biurowe, komputery i akcesoria komputerowe, książki, albumy, okulary i inne.
Więcej o karcie na stronach internetowych BIP Gminy Wyszków.

Góra strony

 


Ząbki, województwo mazowieckie, Powiatowa Karta Rodziny TAKrodzina.pl

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Powiatowa Karta Rodziny TakRodzina.pl wydawana jest od 13 marca 2013 r. Program kierowany jest do rodzin wielodzietnych, w tym zastępczych, zamieszkałych na terenie Miasta Ząbki i zameldowanych pod wspólnym adresem na pobyt stały lub czasowy powyżej trzech miesięcy, składających się z rodziców lub jednego rodzica, wychowujących troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do ukończenia 25 roku życia, jeżeli dziecko, które ukończyło 18 lat uczy się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty lub przepisach o szkolnictwie wyższym. Koordynatorem Programu jest Referat Oświaty i Polityki Społecznej Urzędu Miasta i Starosta Powiatu Wołomińskiego. Własną, indywidualną Kartę otrzymuje bezpłatnie każdy członek rodziny. Maksymalny okres ważności Karty wynosi12 miesięcy.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

W ramach programu wydano 591 kart dla 125 rodzin (stan w dniu 14 maja 2014 r.).
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Ząbki.

Góra strony

 


Zielonka, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny w Zielonce
aktualizacja: 14 lutego 2014 r.

Karta Dużej Rodziny 3+ wydawana jest od 22 lutego 2012 roku. Kartę może otrzymać rodzina zamieszkała na terenie Gminy Zielonka, także rodzina zastępcza, składająca się z rodziców/jednego rodzica, mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub 24. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Karta Dużej Rodziny jest wydawana na okres 2 lat lub na okres 1 roku, jeżeli w okresie 12 miesięcy od złożenia wniosku może nastąpić utrata uprawnień. Dokumenty te wydawane są bezpłatnie. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto partnerzy Programu oferują posiadaczom Karty możliwość korzystania z ulg i rabatów przy zakupie dzieży, drobnego sprzętu i akcesoriów mieszkaniowych, serwisu urządzeń biurowych, sprzętu komputerowego, z rabatów na usługi księgowe, reklamowe, druk wizytówek, ulotek, reklam, na przygotowanie strony internetowej, na usługi fryzjerskie i kosmetyczne.
Programem objęto 104 rodziny, którym wydano 716 kart.
Więcej o karcie na stronach internetowych Miasta Zielonka.

Gmina Zielonka przystąpiła także do Powiatowej Karty Dużej Rodziny TAKrodzina.pl

Góra strony

 

 

Zwoleń, województwo mazowieckie, Duża Rodzina 3+

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Programu Duża Rodzina 3+ wydawana jest od 1 września 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, także zastępcze, zamieszkujące na terenie Gminy Zwoleń, składające się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem Programu jest Urząd Miejski. Karty wydaje się równocześnie wszystkim uprawnionym członkom rodziny. Karta ważna jest przez okres jednego roku.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Więcej informacji o karcie.

Góra strony

 


Żabia Wola, województwo mazowieckie, Karty Dużej Rodziny 3+ i 4+
aktualizacja: 14 lutego 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 lipca 2011 roku. Jest to pierwsza gmina wiejska, w której wprowadzono Kartę Dużej Rodziny. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym na terenie Gminy Żabia Wola (także rodzinom zastępczym), składającym się z rodziców (lub jednego rodzica) mających na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Operatorem programu  jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta ważna jest przez rok, od 1 października do 30 września każdego roku. Wydanie karty jest bezpłatne. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych zróżnicowane są w zależności od liczby dzieci na utrzymaniu:
zniżkowych biletów do kina, na pływalnię (obiekty znajdują się poza gminą) (Karta 3+ i 4+),
zniżki na zajęcia dla dzieci i młodzieży w domu kultury (Karta 3+ i 4+),
bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji zbiorowej do szkoły na terenie  gminy i z powrotem do miejsca zamieszkania (Karta 4+),
zniżki w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Karta 4+).

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. usługi księgowe,  stomatologiczne, weterynaryjne, fryzjerskie, zniżki na zakup zegarków, sprzętu komputerowego, na zajęcia fitness.

Od 1 października 2013 wydano 148 Kart dla 31 rodzin z 3 dzieci i 137 kart dla 22 rodzin z co najmniej 4 dzieci.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Gminy Żabia Wola.

Góra strony

 

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.