Województwo lubelskie

Na obszarze całego województwa lubelskiego funkcjonuje Regionalna Karta Dużej Rodziny.

 

Ponadto funkcjonują karty prowadzone przez samorządy lokalne.

 

Karty prowadzone przez samorządy lokalne:

  1. Biała Podlaska,
  2. Chełm,
  3. Krasnystaw,
  4. Kraśnik,
  5. Lubartów,
  6. Lublin,
  7. Międzyrzec Podlaski,
  8. Puławy,
  9. Świdnik,
  10. Włodawa.

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

 

Województwo lubelskie, Regionalna Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 22 czerwca 2015 r.
 

Regionalna Karta Dużej Rodziny funkcjonuje od lipca 2014 r. Koordynatorem programu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym, opiekunom prawnym, rodzicom zastępczym oraz osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka, zamieszkałych pod wspólnym adresem na terenie województwa lubelskiego, mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, lub bez ograniczenia wieku w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności bądź o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Karta wydawana jest każdej uprawnionej osobie bezpłatnie, na okres 36 miesięcy.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Ponadto biznesowi partnerzy Karty oferują m.in. zniżki na kursy językowe, usługi medyczne i stomatologiczne, hotelowe, gastronomiczne, rekreacyjne, optyczne, mechaniki samochodowej i lakiernictwa, na ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i rolne, zniżkowe bilety wstępu do parków tematycznych, do sal i na place zabaw, na pływalnie, rabaty na zakup książek, zabawek edukacyjnych, odzieży i obuwia dla dzieci i niemowląt, na zakup markiz i rolet, na organizację imprez rodzinnych i inne.
Więcej o Karcie na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Góra strony

 

 

Lublin, województwo lubelskie, Karta Rodzina Trzy Plus
aktualizacja: 14 lutego 2014 r.

Karta Rodzina Trzy Plus  wydawana jest od 7 maja 2012 r. Kartę mogą otrzymać rodziny zamieszkałe wspólnie na terenie Miasta Lublin, składającej się z rodziców/rodzica oraz pozostających na utrzymaniu 3 i więcej dzieci w wieku do 18 lat lub 25 lat w przypadku, gdy dziecko się uczy/studiuje; natomiast w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica - bez ograniczenia wieku. Koordynatorem programu jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Karta ważna jest do 31 grudnia każdego roku kalendarzowego. Wydawana jest bezpłatnie. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

Oferta blisko stu partnerów Programu daje możliwość korzystania z ulg w przypadku m.in. usług edukacyjnych, zajęć sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych, udziału w kursach i szkoleniach, usług medycznych, rehabilitacyjnych, stomatologicznych, poradnictwa psychologicznego, prawnego, usług optycznych, informatycznych, rachunkowych, mechanicznych, motoryzacyjnych, gastronomicznych, fryzjersko-kosmetycznych, transportu taxi czy nauki jazdy. Placówki handlowe oferują zniżki na zakup m.in. odzieży, obuwia, artykułów szkolnych, książek i czasopism, artykułów motoryzacyjnych, wyposażenia wnętrz, sprzętu i akcesoriów komputerowych, zegarków, okularów i innych.

W roku 2012 i 2013 łącznie wydano 13835 Kart dla 2650 rodzin. Od początku 2014 r. wydano 7088 Kart dla 1372 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych samorządu Miasta Lublin.

Góra strony

 

 

Międzyrzec Podlaski, województwo lubelskie, Karta Rodziny 3+
aktualizacja: 10 marca 2014 r.

Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 1 stycznia 2014 r. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Karta przysługuje rodzinom zamieszkujący pod wspólnym adresem na terenie Międzyrzeca Podlaskiego, mającym na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 20 roku życia. Karta, wydawana bezpłatnie, jest ważna do 31 grudnia każdego roku. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na badania medyczne, usługi rehabilitacyjne, usługi projektowe i kierowanie budową, kursy językowe, wypożyczenie rekreacyjnego sprzętu wodnego oraz usługi gastronomiczne. Ponadto karta uprawnia do rabatów i zniżek przy zakupie odzieży, bielizny, obuwia, artykułów spożywczych, książek i artykułów papierniczych.
Aktualnie z Karty Dużej Rodziny korzysta ponad 300 osób z 70 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych miasta Międzyrzec Podlaski.

Góra strony

 

 

Biała Podlaska, województwo lubelskie, Program "Duża Rodzina"

aktualizacja: 11 marca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 grudnia 2012 r. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym, w tym zastępczym, zamieszkałym na terenie miasta Biała Podlaska, składającym się z rodziców/rodzica mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, oraz do 25 roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica. Karta, wydawana bezpłatnie, jest ważna przez rok. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżkowe bilety wstępu na sale zabaw, do kręgielni, na zajęcia sportowo-rekreacyjne, seanse filmowe, na terapię integracji sensorycznej, korepetycje z zakresu szkoły podstawowej, na seanse filmowe, kursy językowe, kursy prawo jazdy, kursy zawodowe, usługi optyczne, fotograficzne, fryzjerskie, gastronomiczne czy zniżki na pobyt w ośrodku wypoczynkowym. Ponadto karta uprawnia do rabatów i zniżek m.in. przy zakupie żywności, odzieży i obuwia, biżuterii, zabawek, książek i podręczników, artykułów papierniczych, sportowych, art. ze szkła i porcelany, upominków, mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, drogeryjnych, oświetleniowych, zoologicznych, sprzętu komputerowego, AGD i RTV, farb i lakierów, kwiatów, artykułów ogrodniczych i sadzonek roślin, okularów i soczewek kontaktowych. 
Aktualnie z Karty Dużej Rodziny korzysta ok. 2900 osób z 550 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Góra strony

 

 

Krasnystaw, województwo lubelskie, Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 25 marca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny 3 Plus wydawana jest od 1 stycznia 2014 r. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym, w tym zastępczym, mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Wszystkie dzieci oraz przynajmniej jedno z rodziców muszą mieszkać na terenie miasta. Karta, wydawana bezpłatnie, jest ważna najdłużej przez trzy lata, a w przypadku osób w wieku powyżej 18 lat – na okres ważności legitymacji szkolnej/studenckiej. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty zniżki na usługi gastronomiczne oraz na organizację imprez okolicznościowych.
Aktualnie z Karty Dużej Rodziny korzysta  511 osób z 98 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Krasnystaw.

Góra strony

 

 

Kraśnik, województwo lubelskie, Kraśnicka Karta Rodzinna "Rodzina 3 plus"

aktualizacja: 11 kwietnia 2014 r.

Kraśnicka Karta Rodzinna „RODZINA 3 plus”  wydawana jest od 22 września 2012 r. Koordynatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym, w tym zastępczym, zamieszkałym w Kraśniku, składającym się z rodziców/jednego rodzica mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Karta, wydawana bezpłatnie, jest ważna od 1 października danego roku do 30 września roku następnego. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki przy zakup odzieży dziecięcej, obuwia dziecięcego, na szycie odzieży męskiej i dziecięcej.
Z programu korzysta 821 osób ze 164 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych MOPS w Kraśniku.

Góra strony

 

 

Lubartów, województwo lubelskie, Lubartowska Karta Dużej Rodziny 3 plus i Rodziny Zastępczej

aktualizacja: 11 kwietnia 2014 r.

Lubartowska Karta Dużej Rodziny 3+ i Rodziny Zastępczej  wydawana jest od 1 września 2013 r. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Karta przysługuje członkom rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych, zamieszkującym na terenie miasta Lubartów, wychowującym, co najmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia, gdy dziecko uczy się lub studiuje, oraz do 25 roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica. Karta, wydawana bezpłatnie, jest ważna przez rok. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partner biznesowy programu oferuje posiadaczom Karty możliwość ulgowych opłat za korzystanie z atrakcji Sali zabaw dla dzieci.
Aktualnie z Karty korzysta 307 osób z 60 rodzin wielodzietnych.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Lubartów.

Góra strony

 

 

Puławy, województwo lubelskie, Karta Puławskiej Rodziny

aktualizacja: 1 kwietnia 2014 r.

Karta Duża Puławska Rodzina wydawana jest od 1 kwietnia 2014 r. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Karta przysługuje rodzinom stale zamieszkującym oraz zameldowanym na pobyt stały lub czasowy w Puławach, składającym się z rodziców, opiekunów prawnych lub faktycznych oraz co najmniej trojga dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Ograniczenia wiekowego nie stosuje się w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności bądź całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Karta jest bezpłatna i zachowuje ważność przez okres nie dłuższy niż dwa lata od daty wydania. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę, ale Karta dzieci, które nie posiadają dokumentu tożsamości ważna jest tylko z Kartą osoby, która taki dokument tożsamości posiada.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Posiadacze Karty mogą też skorzystać z oferty partnerów biznesowych programu, którzy oferują m.in. zniżki na zajęcia terapii integracji sensorycznej, logopedyczne, masaż rehabilitacyjny, usługi noclegowe, gastronomiczne, zniżkowe bilety na salę zabaw i rabaty na organizację okolicznościowych imprez rodzinnych, usługi przewozu taxi i kosmetyczno-fryzjerskie. Ponadto mogą po niższych cenach zakupić artykuły spożywcze, chemiczne, obuwie, galanterię skórzaną,, podręczniki i pomoce edukacyjne, książki i artykuły papiernicze.
Wnioski o wydanie Karty złożyło 248 osób z 49 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Puławy.

Góra strony

 

 

Świdnik, województwo lubelskie, Rodzina Trzy Plus

aktualizacja: 26 marca 2014 r.

Karta Rodzina Trzy Plus  wydawana jest od 7 października 2013 roku. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta przysługuje rodzinom zamieszkujący pod wspólnym adresem na terenie Gminy Miejskiej Świdnik, mającym na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica – bez ograniczeń wieku. Karta, wydawana bezpłatnie,  jest ważna do 31 grudnia każdego roku. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty ulgi w czesnym w niepublicznym przedszkolu oraz udział w programie lojalnościowym dającym możliwość gromadzenia punktów wymienianych na produkty spożywcze, artykuły przemysłowe, odzież i obuwie.
W Świdniku jest ok. 350 rodzin z trojgiem dzieci oraz 15 rodzin z czwórką i więcej dzieci. Wydanych zostało 430 kart.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Świdnik.

Góra strony


 

Włodawa, województwo lubelskie, Karta Rodzina 3+

aktualizacja: 10 marca 2014 r.

Karta Rodzina 3+ wydawana jest od 8 listopada 2013 r. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta przysługuje rodzinom składającym się z rodziców (jednego rodzica) lub opiekunów prawnych (opiekuna prawnego), posiadających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, przy czym rodzice (opiekunowie prawni) muszą posiadać stałe zameldowanie na terenie Gminy Miejskiej Włodawa. Karta, wydawana bezpłatnie, jest ważna przez 12 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku o wydanie Karty. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.


Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych obejmują zniżkowe bilety wstępu na basen miejskiego ośrodka sportu dla dorosłych i dla dzieci.
 

Aktualnie z Karty Dużej Rodziny korzystają 73 osoby z 14 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego we Włodawie.

Góra strony

 

 

Chełm, województwo lubelskie, Program „Chełmska Karta 3+”
aktualizacja: 30 września 2014 r.

Chełmska Karta 3+ wydawana jest od 1 maja 2014 r. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym pod wspólnym adresem na terenie Miasta Chełm, składającym się z rodziców/rodzica, posiadających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub ukończenia 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodziców/rodzica – bez ograniczenia wieku. Karta wydawana jest bezpłatnie, na okres kolejnych 5 lat od daty wydania. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty zniżki na zakup artykułów na przyjęcia i imprezy okolicznościowe, na wejście na salę zabaw, na jazdę konną i hipoterapię, na wypożyczenie kostiumów, na prowadzenie imprez domowych, rabat na usługi gastronomiczne, na usługi serwisowe samochodów osobowych, na zakup kolektorów słonecznych i urządzeń ciepłowniczych, pomp ciepła.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Programu „Chełmska Karta 3+”

Góra strony

 

 

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.