Poniedziałek, 9 marca 2015

Wystawa z okazji 25-lecia Samorządności

Z okazji 25-lecia Samorządności przed Pałacem Prezydenckim Bronisław Komorowski otworzył wystawę „Samorząd. Demokracja. Wolność. JA, TY, MY = SAMORZĄD” zorganizowaną we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.

 

Na kilkunastu planszach zaprezentowano najważniejsze etapy powstawania samorządności w Polsce, począwszy od lat 80., a także sylwetki twórców reformy samorządowej. Wystawa w przejrzysty, graficzny sposób tłumaczy, czym jest samorząd, jak jest zbudowany, jakie ma funkcje, zadania i kompetencje, jak jest wybierany. Zaprezentowano również praktyczny wymiar samorządu - zmiany, jakie zaszły i wciąż zachodzą w kraju za pośrednictwem władzy lokalnej.Zobacz także:Wystawa z okazji 25-lecia samorządu i wręczenie odznaczeńOkolicznościowa iluminacja z okazji 25-lecia Samorządności

 

Termin otwarcia wystawy nie jest przypadkowy; prawie dokładnie 25 lat temu - 8 marca 1990 roku - Sejm uchwalił pakiet ustaw samorządowych. Z kolei 27 maja tego samego roku odbyły się wybory samorządowe.

 

 

Więcej o wystawie na podstronie 25 lat Samorządności>>

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.