Sobota, 10 stycznia 2015

Prezydent laureatem Super Wektora

Prezydent Bronisław Komorowski został w sobotę laureatem Super Wektora 2014 - nagrody Pracodawców RP, przyznawanej za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.

Uroczystość odbyła się w sobotę w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Prezydent został nagrodzony za konsekwentne budowanie dialogu społecznego, politycznego oraz gospodarczego, a także za wiarę w kreatywność i uczciwość polskich przedsiębiorców.

 

Bronisław Komorowski odbierając statuetkę podziękował pracodawcom za ich osobiste osiągnięcia i osiągnięcia całego środowiska w ramach zagospodarowywania Polski wolnej. - Nie byłoby wolności bez waszej odwagi - mówił prezydent.

Podkreślił, że dla państwa nie ma dobrych perspektyw bez ludzi odważnych, pracowitych, zdolnych do dialogu zarówno z władzami jak i z pracownikami oraz do współpracy w warunkach pokoju, a nie konfliktu. Dzięki temu - zaznaczył - udaje się w Polsce budowanie akceptacji dla środowiska pracodawców.

- Sądzę, że możemy sobie podziękować wzajemnie za osiągnięcie mam tu na myśli ustawę podatkową, w której chciałbym uznania, że obywatel-przedsiębiorca, obywatel-podatnik musi być w sposób szczególny preferowany przez władze - mówił prezydent.

Poza nagrodą dla prezydenta wręczono jeszcze sześć Wektorów 2014.(PAP, inf. własna)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.