Poniedziałek, 15 września 2014

Prezydent desygnował Ewę Kopacz na premiera

Prezydent Bronisław Komorowski powierzył w poniedziałek Ewie Kopacz misję tworzenia rządu. Wcześniej prezydent spotkał się z marszałek Kopacz w Belwederze. Nowy gabinet ma zostać powołany 22 września.

 

Po desygnowaniu Bronisław Komorowski życzył Ewie Kopacz wytrwałości, cierpliwości i umiejętności na tym niełatwym etapie formowania nowego rządu. - To jest trudny czas, trudne zadanie i jestem pewien, że pani marszałek sobie z tym poradzi wykorzystując także umiejętności, nabyte w parlamencie, kierowania parlamentem - powiedział prezydent. - Jak ktoś sobie radzi z parlamentem, to poradzi sobie pewnie z rządem - dodał.

 

Wcześniej w Belwederze Bronisław Komorowski i Ewa Kopacz rozmawiali o kwestiach związanych z bezpieczeństwem i obronnością kraju w kontekście sytuacji za wschodnią granicą. W najbliższych dniach rozmowy będą kontynuowane.

 

Zobacz także:Prezydent przyjął dymisję Rady MinistrówBronisław Komorowski przyjął dymisję rządu Donalda Tuska 11 września. Zgodnie z konstytucją od tego momentu są dwa tygodnie na powołanie nowego gabinetu; po powołaniu nowy prezes Rady Ministrów ma 14 dni na wygłoszenie expose i uzyskanie wotum zaufania w Sejmie. (inf. własna, PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.