Niedziela, 31 sierpnia 2014

W niedzielę Pałac ponownie otwarty dla zwiedzających

W niedzielę Pałac Prezydencki był ponownie otwarty dla zwiedzających. Warszawiacy i goście odwiedzający stolicę mogli zobaczyć sale, w których odbywają się uroczystości z udziałem Prezydenta RP.


Zwiedzający Pałac Prezydencki mogli obejrzeć m. in. Salę Kolumnową, w której odbywa się większość uroczystości, m.in.: powołanie rządu, wręczanie orderów i odznaczeń państwowych, nominacji profesorskich, sędziowskich, a także konferencje prasowe z udziałem zagranicznych gości, Salę Białą, w której Prezydent RP przyjmuje m.in. przywódców innych państw, Salę Jerzego Nowosielskiego, w której znajduje się dziesięć obrazów artysty, Antyszambrę, a w niej m. in. zabytkowy fortepian Jana Ignacego Paderewskiego, Salę Obrazową, Sień Wielką i Kaplicę.

 

Można było także zwiedzić Salę Chorągwianą, w której wiszą repliki polskich chorągwi od Grunwaldu po „Solidarność”, a także znajdują się kopie Konstytucji 3 Maja oraz Konstytucji dla Europy Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego z 1831 roku. A także obejrzeć malarstwo polskie i europejskie z kolekcji Galerii Rogalińskiej. Wśród prac znalazło się kilkanaście kompozycji Jacka Malczewskiego, a także dzieła Olgi Boznańskiej, Vlastimila Hofmana, Włodzimierza Tetmajera.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.