Czwartek, 12 czerwca 2014

"BOR to poświęcenie i profesjonalizm"

Służba funkcjonariuszy BOR wymaga profesjonalizmu, lojalności i zdolności do daleko idącego poświęcenia - mówił podczas święta formacji prezydent Bronisław Komorowski. Szef BOR Krzysztof Klimek podziękował funkcjonariuszom za ciężką pracę i odpowiedzialność.

 

- Polacy nie są szczególnie zawzięci, jeśli chodzi o podejście do władzy, ale nie może być władza uzbrojona jedynie w siłę perswazji. Dzisiaj ochrona państwa, ochrona jego autorytetu, jego bezpieczeństwa to także ochrona najważniejszych instytucji, najważniejszych osób w państwie. Wymaga nie tylko krasomówczych zdolności, ale też głębokiego profesjonalizmu, doskonałej organizacji, głębokiej lojalności i zdolności do daleko idącego poświęcenia - mówił Bronisław Komorowski.

 

Prezydent podziękował funkcjonariuszom BOR "za niełatwą służbę, profesjonalizm i to, że chronią nie tylko władzę państwa polskiego, ale też państwo polskie". - Nie służy się sobie, służy się rzeczom wielkim, a rzeczą wielką jest Polska - powiedział.

 

BOR obchodził w czwartek 90-lecie powstania formacji. Uroczystości odbyły się w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. W czasie obchodów kilkudziesięciu funkcjonariuszy BOR złożyło uroczyste ślubowanie i w ten sposób rozpoczęło służbę w formacji. A tuż przed uroczystościami w Łazienkach Królewskich odbył się historyczny przejazd kolumny BOR, złożonej z pojazdów, które na przestrzeni lat wykorzystywane był przez funkcjonariuszy Biura.

 

W uroczystościach wziął też udział Szef BBN Stanisław Koziej.

 

Wcześniej w Belwederze Prezydent RP wręczył nominację na stopień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi. Służbę w BOR rozpoczął w roku 1985. W 2001 roku został dowódcą w wydziale ochrony Premiera RP, w roku 2007 naczelnikiem wydziału w pionie działań ochronnych, a w roku 2008 szefem ochrony Premiera RP. 25 stycznia 2013 roku został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Szefa BOR. Dwa miesiące później – 22 marca 2013 roku – został Szefem Biura Ochrony Rządu.

(PAP, inf. własna)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.