Czwartek, 28 listopada 2013

Z Van Rompuyem o strategii UE na szczyt w Wilnie

Przygotowania do szczytu Partnerstwa Wschodniego i omówienie strategii UE na ten szczyt, szczególnie w odniesieniu do Ukrainy i przyszłych relacji UE-Ukraina - to tematy rozmowy prezydenta Bronisława Komorowskiego z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem.

 

Spotkanie odbyło się w czwartek w Belwederze, tuż przed rozpoczynającym się tego samego dnia III szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Zobacz także:"Popieram dążenia Ukrainy do stowarzyszenia z UE"Prezydent w "GW": Jeszcze Ukraina nie zginęła 

Minister Jaromir Sokołowski powiedział PAP,  rozmowa poświęcona była przygotowaniom do wileńskiego szczytu i "omówieniu strategii UE, która będzie prezentowana w trakcie szczytu, szczególnie w odniesieniu do Ukrainy i przyszłych relacji UE-Ukraina".

 

Prezydent Komorowski - relacjonował minister Sokołowski - podkreślił m.in., że "należy utrzymać politykę otwartych drzwi UE wobec Ukrainy", tak by Kijów mógł podpisać umowę stowarzyszeniową, kiedy uzna to za stosowne. Należy też - kontynuował - uczynić wszystko, by po parafowaniu umów w Wilnie wspierać Gruzję i Mołdawię na ich drodze do podpisania umów stowarzyszeniowych.

(PAP, inf. własna)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.