Środa, 13 marca 2013

Depesza gratulacyjna do Jego Świątobliwości Papieża Franciszka

Depesza gratulacyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego do Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. 

 

 

 

Wasza Świątobliwość,

 

Z wielką radością przyjąłem wiadomość o wyborze Waszej Świątobliwości na Stolicę Piotrową i składam, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, najszczersze gratulacje.

 

Stara historyczna dewiza „Polonia semper fidelis” podkreślała związki od wieków łączące Naród Polski ze Stolicą Apostolską. Szczególną wagę i znaczenie zyskały one podczas pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II, którego działalność – pośród wielu znaczących osiągnięć – w ogromnej mierze wsparła odzyskanie niepodległości mojej Ojczyzny przed 24 laty. Ta bliskość została podtrzymana podczas pontyfikatu jego następcy Benedykta XVI, zwłaszcza podczas jego podróży apostolskiej do Polski w 2006 roku.

 

Dlatego z wielką nadzieją na kontynuowanie tych dobrych relacji, które służą wielkiej sprawie wolności i solidarności, życzę Waszej Świątobliwości wielu sił w pełnieniu nowej i bardzo ważnej misji nie tylko dla Kościoła katolickiego, ale także dla całego świata. Żywię również nadzieję, że wraz z moimi Rodakami będę mógł gościć Waszą Świątobliwość na polskiej ziemi.

 

Z wyrazami najwyższego szacunku,

 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.