Środa, 27 lutego 2013

Polska deklaruje eksperckie wsparcie dla Ukrainy

Prezydent Bronisław Komorowski  przyjął w środę w Pałacu Prezydenckim Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Leonida Kożarę. W rozmowie uczestniczyli też Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski i minister Jaromir Sokołowski.

 

Tematem rozmów były rezultaty szczytu UE-Ukraina w Brukseli, w tym perspektywy podpisania umowy stowarzyszeniowej w listopadzie podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, oraz spełnienie przez Ukrainę stawianych przez Unię warunków podpisania umowy. Prezydent zadeklarował gotowość polskiego eksperckiego wsparcia dla strony ukraińskiej w realizacji reform przybliżających ten kraj do UE.

 

Bronisław Komorowski wystosował już wcześniej pisma do premiera Donalda Tuska oraz marszałków Sejmu i Senatu o wsparcie dla zorganizowania skutecznej i przeprowadzonej na dużą skalę akcji udostępnienia wszystkich polskich doświadczeń i zasobów eksperckich na rzecz Ukrainy, aby pomóc jej w drodze do integracji.

 

Zobacz także:"Uchwała Rady Najwyższej Ukrainy to duży sukces""Chcemy pomóc Ukrainie w integracji z Zachodem"W ubiegłym tygodniu (21 lutego)  w Wiśle prezydent Komorowski z prezydentami Słowacji Ivanem Gašparovičem i Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Polski prezydent deklarował pomoc Ukrainie w uzyskaniu finalnego, ważnego efektu, jakim byłoby podpisanie umów stowarzyszeniowych UE-Ukraina - na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, w listopadzie tego roku. 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.