Czwartek, 22 listopada 2012

Gala wręczenia Nagrody im. A. Woyciechowskiego

- To, co było istotą powstania Radia ZET, to wola zmieniania Polski i walka o wolność słowa - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w czwartek podczas uroczystości wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

 

Laureatem nagrody przyznawanej autorowi materiału dziennikarskiego, który istotnie wpłynął na świadomość Polaków został Wawrzyniec Smoczyński z "Polityki". Wyróżnienia honorowe otrzymali Wojciech Jagielski z PAP i Ewa Siedlecka z GW.

 

Smoczyński otrzymał nagrodę za cykl publikacji wnikliwie przedstawiających tematykę polityki i gospodarki międzynarodowej, który ukazał się między wrześniem 2011 a sierpniem 2012 r.

 

Podczas gali w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki laureat otrzymał statuetkę i 50 tys. zł nagrody. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele świata mediów i polityki.

 

Prezydent Bronisław Komorowski przypomniał, że Radio ZET było pierwszym prywatnym radiem w Warszawie powstałym w 1990 roku. Zwrócił uwagę, że wolność słowa i odpowiedzialność powinny iść zawsze w parze.

 

- To trudne rzemiosło, aby w sposób prosty przekazać trudną materię, a jeszcze zrobić to w zgodzie z sumieniem (...) - powiedział prezydent po ogłoszeniu laureata nagrody.

 

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznawana jest od 2005 r. za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na świadomość Polaków. W kapitule nagrody zasiadają szefowie i reprezentanci najważniejszych polskich mediów oraz członek rodziny Andrzeja Woyciechowskiego. (PAP, inf. własna)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.