Sobota, 15 września 2012

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy

W sobotę, w przeddzień Ogólnopolskich Dożynek Prezydenckich w Spale odbył się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W konkursie wzięły udział wszystkie województwa. Jury konkursu przewodniczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Dariusz Młotkiewicz.

 

Komisja oceniając wieńce brała pod uwagę między innymi kryteria takie jak zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, formy, materiału i techniki, a także różnorodności użytych do wykonania wieńca materiałów. Oceniano także walory estetyczne i ogólny wyraz artystyczny oraz sposób prezentacji wieńca.

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

 

Minister Młotkiewicz podkreślił, że w niedzielę, podczas uroczystości dożynkowych prezydent Bronisław Komorowski wręczy dyplomy zwycięzcom, jak i wszystkim pozostałym wyróżnionym województwom.

 

Celem konkursu jest między innymi kultywowanie i popularyzacja najbardziej wartościowych i kulturowych tradycji regionalnych oraz najciekawszych dziedzin plastyki ludowej, a także promocja dorobku kulturowego polskiej wsi.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.